GoRumcajsiGo

Věříte v revoluci?

Nejlepší odpověď
led

Otázka je príliš všeobecná, o čo konkrétne vám ide?
myslíte túto: prechod skokom zo starej kvality do novej?
alebo snáď: prechod od jedného spoločenského zriadenia k druhému za použitia sily

Jestvuje revolúcia ´v zátvorkách je uvedený príklad´
politická (z jedného politického zriadenia do druhého, pozor tu sa nepočíta, ak syn zvrhne otca a uchopí moc bez akýchkoľvek spoločensko-politických zmien),
spoločenská (zrovnoprávnenie žien s mužmi, alebo uzákonenie 77 pohlaví),
technická (objav ohňa),
vedecká (objav života na inej planéte)
kontrarevolúcia (návrat do niektorej z predchádzajúcich politicko-spoločenských zmi­en)

Další odpovědi
Ametyst

Neplane mi srdce pro revoluce ala Che Guevara. Levičáci jsou vždycky náchylní ničit násilně staré a nevybudovat nové. převracet lidem svět vzhůru nohama není moc chytré, ale pár chytrých na tom vždycky vydělá. Ta zbylá většina jsou jen užiteční idioti.

Kelt

Revoluce je urychlená evoluce. Ale i když je myšlenka dobrá , výsledky se nezískají hned, jak by si tvůrci přáli.

wiglaf

Špatně položená otázka. Revoluce jsou, byly a budou a není třeba tím pádem přemýšlet nad jejich existencí.

Drap

V kterou?

elkon

Nesmyslný dotaz. Revoluce existuje.

VaclavZeman

Všichni jsme byli kolaboranti. Představte si otce od rodiny, co by mu hrozilo. Já tedy žádným otcem nejsem, ale stejně jsem byl ještě tak mladý. Děkuju.