občasné

Věříte slovům podomních nabízečů čehokoliv? Jak se bránit?

Tady czechrapsind. V sobotu zvonila u dveří osoba tmavší pleti. Otevřel jsem a ten člověk drbaje se za uchem povídá: brousím nože a nůžky, brousící nástroj mám tady na chodbě. Odpovídám: já brousím taky.

Nyní v Neděli mě napadla souvislost tohoto podomního nabízení s proběhlou zprávou někde v novinách, kde jistí podomní obchodníci nabízeli paní deky. Když paní co si měla prohlédnout deky vyšla z bytu, omotali ji tou dekou kterou chtěla vyzkoušet a vybrali jí věci z bytu. Tak prosím dejte si pozor.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem se nikdy s žádným podomním obchodníkem nesetkala, ale ráda bych se někdy setkala. Třeba s podobným jako byla postava pana Heřmánka ve filmu Smrt krásných srnců.
Doplňuji:
Ale ovlivnit bych se nechala jenom pokud bych chtěla a mohl by mi sesílat modré z nebe.

Další odpovědi
hanulka11

Okamžitě odmítám cokoli ,ani nenechám vyslovit nabídku-pokud člověka neznám a zavírám dveře .

Tom20

Já jím určitě nevěřím a bránit se dá tak,že se nenecham zblbnout a vypakuju ho.

anonym

Odmítám je. Vyjímkou by byla jen hezká žena, která by se mi nabízela jako model na kresbu.

anonym

Naštěstí bydlím v rodinném domku a zvonek je u vrátek, takže s každým mluvím jen přes plot.Zásadně všechny odmítám a pokud jsou neodbytní, zeptám se na cenu výrobku a řeknu, ať počkají, že to jdu porovnat na internet.Zatím každý odešel aniž by čekal až já přijdu.

gnr54

Jak vidím za dveřmi cizího člověka,tak hned volám " Nic nechci a nic nekoupím" Mám snimi jen špatné skušenosti.

Kamionacka09

Nikomu neverim,vubec neotviram a na ulici je nenecham ani dokoncit vetu.Tyhle nabidky mi vubec nezajimaji,mam z minulosti spatne zkusenosti.