Věříte průzkumům, jsou průzkumy objektivní (např:STEM,IV­VM aj.)?

Pokud se postavím před kostel, tak mám min.80% věřících. Jsou výzkumy veřejného mínění neobjektivní?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím že průzkumy jsou dělány objektivně , agentury se snaží vybírat z nějakého vzorku společnosti, ale vzhledem k omezenému počtu odpovídajících respodentů, jsou závěry takovýchto průzkumů dosti neobjektivní.

Další odpovědi
arygnoc

Preboha, vy si myslíte, že by si štatistici vymýšľali?
Je predsa jasné, že v kostole bude viac (pravdepodobne) veriacich ako neveriacich, na mítinku KSČ(M?) to bude zasa naopak.
Keďže kostolov je viac ako mítingov, je aj veriacich viac, to je jasné nie?
Sú síce medzi veriacimi pokrytci, ktorí chodia aj na mítingy, ale asi len kvôli klobáske a pivu.

Poznáte Dežkov štatistický výskum o muche?:

Dežko zoberie muchu a utrhne jej krídlo.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme jedno krídlo a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne i druhé krídlo.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme i druhé krídlo a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne prednú pravú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a prednú pravú nožičku a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne prednú ľavú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a obe predné nožičky a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne strednú pravú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a obe predné nožičky a pravú strednú nožičku a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne strednú ľavú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a obe predné nožičky i obe stredné nožičky a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne zadnú pravú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha iba behá na poslednej nožičke po stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a obe predné nožičky i obe stredné nožičky a pravú zadnú nožičku a prikážme jej letieť, mucha náš príkaz ignoruje a pobehuje po stole.
Dežko muche utrhne i ľavú zadnú nožičku.
Prikáže muche:

  • Mucha leť!

A mucha nič, bez krídiel a nožičiek leží na stole a neletí. Dežko zapíše:
Ak muche utrhneme obe krídla a obe predné nožičky i obe stredné nožičky a obe zadné nožičky a prikážme jej letieť, mucha ohluchne.