midlajs

Verite na podvedomi (dusi)?

Pokud ANO, muzete pripsat duvod, proc soudite, ze existuje?
Ja si myslim, ze jsme jako zvirata. Jsme tu, abychom se rozmnozovali. A kdyz zemreme, zemre „vsechno“. Neverim, ze jsme schranka pro dusi, ktery opusti telo a putuje dal…
Doplňuji:
Je mi lito, ale ja mezi podvedomim a dusi nevidim rozdil…
Ano, pravda je, ze my dokazeme milovat a jina zvirata treba ne…ale co treba primati, tam se preci taky uskutecnovali nejake ty vedecke zavery. Muj osobni nazor je, ze prosel evoluci nas mozek a jedine ten ridi vsechno cemu rikame podvedomi a duse…
Vety typu…„proc jsem tady“…to dela mozek, moc premysli…co takhle se zamilovat, privest deti na svet, vychovat a zemrit? To nestaci, my musime mit nejaky zamer? Ale jakej? Ha.
A odkaz na vedecky dukaz duse…nesmysl. Je to jen snuska kecu a takzvanych zaveru vedcu. Kolik veci bylo uz „vedecky“ dokazano, pak byl zase jinej nazor v kurzu…

Nejlepší odpověď
quentos

Jak již bylo řečeno, podvědomí a duše není totéž. Věřím, že existuje obojí. Vemte si třeba lásku. Copak by tělo (tedy bohapusté „maso“) bylo schopno milovat? A máte za to, že jsme v tomto jako zvířata!? Zvířata se nemilují, jsou pouze puzena instinkty.

Další odpovědi
gecco

Nesměšoval bych „podvědomí“ a „duši“…
😉
Podvědomí máme, v existenci duše nevěřím (ale – možná se pletu).

ratava

Duše? To já na ní i věřím… Jako na nezměřitelnou součást nás… Celkem bych i její existenci přirovnala ke strunové teorii :o) tam jsou taky pro nás dosud neměřitelné veličiny :o) hloubku pohledu taky nezměříte, stejné je to podle mě i s duší… a spolu s ostaními vlastnostmi určuje nás jako celek…

Co se s ní děje po smrti nevím… na nebe/peklo, reinkarnaci… nevěřím, tak jestli umírá s námi nebo ne…? Ono je to asi jedno… spíše mě „baví“ takové ty povídačky, že fotky kradou duši a malíř ji naopak do svého díla vkládá… kolik by nám jich v dnešní době zbylo :o) slyšela jsem i takovou „úvahu“ o jednoduchosti, že je zvláštní, že ji vnímáme jako něco hloupého a přitom by vlastně mělo jít o jedno- duchost /jednu duši…

No- a z podvědomí se poslední dobou stal takový byznys v podobě všech knížek „o tom, jak pomocí své mysli ke štěstí přijít“ a z ničeho vzniklých „koučů našich životů“, že by se i Freud asi divil… :o) rozeznat mezi tím vším dobrou od pouhého podnikatelského záměru je nad všechny síly…
… na druhou stránku, věty jako „mám toho plné zuby“, „mám toho po krk“, „hnul mi žlučí“… a pod. nevznikly asi jen tak náhodou… zkuste si někdy vypozorovat, až budete mít něčeho opravdu plné zuby, jestli vás ten zub ne/-bolí :o)
…o podprahové reklamě a jejím působení na naše podvědomí toho bylo taky napsáno až až…
… každopádně vám podvědomí může leckdy pomoci/poradit… někdo tomu říká náhoda, někdo šestý smysl…

dědapetr

Vědci mají důkaz: Potvrdili existenci duše
http://www.svet­kolemnas.info/no­vinky/kontrover­zni-realita/343-vedci-maji-dukaz-a-potvrdili-existenci-duse

Agneta

Asi si mírně pleteš pojmy. Podvědomí není duše, ale něco alternatívního k myšlení:D

Kelt

Jsou důkazy, že umírající tělo ztratí při posledním výdechu určitou hmotnost – duše. O podvědomí je možné se dočíst v knihách – Moc podvědomí od Murphyho, který uvádí spoustu příkladů, kdy dotyčný člověk, který byl v těžké situaci se s ní dostal opakováním modlitby, čímž ovlivňoval své podvědomí.
Když je člověk v pohodě, nestará se o to, co by zlepšil, ale pokud má zájem , obrací se ke svému podvědomí, které mu nabídne pomoc, řešení. Takové řešení je pouze náznak, záblesk, ale člověk, který je na řešení připravený, ho dokáže využít.

silesnet

Podvědomí je něco jiného než duše. V Podvědomí věřím,protože je vědecky dokázané. Duše je pouze nesmysl, který si vymysleli hloupý lidé když se marně snažili dokázat, že jejich život bude pokračovat i po smrti.

briketka10

že máme duši v to taky nevěřím je to nesmysl !
naše tělo buď upálí, nebo shnije v hrobě..

Drap

Nelze míchat jablka a hrušky. Věc víry je každého osobní věc. Neni důvod někomu jeho víru rozmlouvat, pokud to neškodí jiným.

anonym

To se hodně pleteš,nejdříve si ujasni co je podvědomí a co je duše a potom se na to ptej!

nnn1

Tělo = duše (1. Mojžíšova 2:7 „…člověk se stal živou duší“).

Když člověk zemře, zanikají jeho myšlenky, pocity… (Kazatel 9:5,6). Ježíš Kistus přirovnal smrt ke spánku (Jan 11:11–14)

Bible dává i naději (Žalm 37:29; Skutky 24:15 – spravedlivý = sloužil věrně Bohu, nespravedlivý = neměl možnost poznat Všemohoucího Bohu; 1. Korinťanům 15:26).

quentos:
Vlastnosti jako např. lásku můžeme projevovat díky tomu, že jsme byli stvořeni k obrazu Božímu (1. Mojžíšova 1:27).

anonym

Myslím,že duše každopádně z podvědomí pramení , ale samozřejmě máme určité fáze hloubky vněmu neboli je věc jistá,že duše sídlí ve zdravé části mozku…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Xus5xuzRLKE
Doplňuji:
Duše je „polovina“ celkového vnímání,které se dělí na vyšší a nižší frekvence tj. duševní – emocionální a na hmotné – materiální,pu­dové,mezi těmi dvěma „světy je jakási "přepážka“(neznám odborný název)…

anonym

Midlajs – Proč se ptáš,když máš ve všem tak jasno?AHA,ty nechceš nikoho soudit,ty"pou­ze"oznamuješ,co takhle duševní sebevražda?
 http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/duse-a-sebevrazda-109932

Brigetka 10 – nemusíš věřit v druhou „stranu“ svojí mentality,ale myslím,že funguješ.

anonym

Drap – Nejde o víru,ale o pochopení mechanismu,třeba jako intelekt není totéž co moudrost i když to chodí pospolu nebo např. podobenství o vodce – smíchám alkohol s vodou,aby to bylo poživatelné, jedno se vypaří dřív a druhé později,ale nakonec se vypaří oboje a „sklo"se znovu použije stejně jako astrální inteligence,která sídlí na fregvenci věčnosti a která si vybere nové tělo,které si vytvoří novou duši a to v novém "osudovém“ čase,takže z toho vyplývá,že míchat není co,protože už dávnouž vše smíchali naši předci a je na nás,abychom se s tím vyrovnali.

anonym

Duše je smrtelná po rozladu fyzického těla a vyvolávači duchů komunikují jen s oživenými záznamy astrální inteligence,která má svůj jistý charakter jenž je pro člověka opačný,ale ryzí – ryzí proto,že nemá hmotné tělo,takže může být i po sléze zavádějící jakož to tak zpravidla bývá.

anonym

„zavádějící ve smyslu zcestný“

Agneta

nnn1 >>> ale váš křesťanský bůh stvořil před 6000 lety jen Semity, nebo i Indiány a Aborigince, kteří v Austrálii žijí už 60 000 let?
V Indii jsou si např. jistí, že je váš bůh nestvořil:DDD

anonym

…celkové vědomí se nazývá lidský duch…sociální vědy viz. Christopher hitchens.