jirka F

Věříte ještě v poctivost politiků?

Já už moc ne.

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
orwell

b) ne, protože

víra patří do kostela, ne do politiky. Jak říkal starý dobrý Karel Kryl: „Politikovi se nevěří, politik se kontroluje. Kdo věří politikovi je idiot.“

Další odpovědi
Drap

c) mám jinou odpověď

Nelze zevšeobecňovat. Bylo by třeba uvést, kterou poctivost máš na mysli, nebo jí lépe určit. Je to velmi širok pojem. Přesto bych rád stále věřil, že takoví politici stále jsou. Bude jich ale podle mne, velmi poskrovnu.

Rokio

c) mám jinou odpověď

Určitě je v parlamentu pár slušných politiků. Většina tam ale šla, aby si namastila kapsu.

Čecho_slovák

c) mám jinou odpověď

Já už nevěřím v poctivost političek. Snad Pekarová-Adamová by mohla být ještě panna.

JežíšKristus

c) mám jinou odpověď

ANO – zaklekávání na firmy, vědomé ničení českých firem
KSČ – každý ví
ČSSD – zvyšování platů v době stagnace = populismus

Politici, kteří setrvávají v těchto stranách, se nutně chovají nemorálně (vlastní setrvání je nemorální). Politici z jiných stran (někdo by namítal ODS, ale nikoliv pod Fialou) se ještě neměli příležitost ukázat.

Smack

b) ne, protože