Avatar uživatele
Kepler

Věřili byste tomu, že se dá existovat na červeném víně?

Takže existovat na červeném víně? Nebo i funguje i valašská slivovica? Osobně tomu věřím. Někdo nepil a jedl „zdravě“, ze života neměl nic a dnes ho jenom navštíví maximálně u jeho hrobu. http://www.no­vinky.cz/muzi/394773-nepil-vodu-jen-cervene-vino-dozil-se-107-let.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, marci1, gecco před 2992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Věřila. Můj příbuzný pil každý den 1 litr červeného vína a dožil se velmi vysokého věku a byl stále čilý a pohyblivý. U lékaře nikdy nebyl! 🙂
Červené víno (v rozumné míře) doporučuji i lékaři. Francouzi pijí dosti víno a téměř netrpí na kardiovaskulární nemoci.
Mám raději červené, než bílé. Mívám stejný pocit jako pan Horníček, který tvrdil, že pije radši červené víno, protože když pije bílé, čurá bíle, když pije červené, čurá bíle. To znamená, že tam něco zůstalo. A dožil se také dosti vysokého věku 85 let. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Danina65

Byla jsem s maminkou ( 1931) na předoperačním vyšetření a pan doktor na ni podezíravě zabrejlil a otázal se: „Kouříte?!?“ Mamka s očima na podlaze hlesla: „Ano.“ Pan doktor začal jásat: „No vidíte, celý život kouříte a jak Vám to sluší.“

Takže kouření a rozumné pití, kdo ví, jak moc to je škodlivé.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Nevěřím, že nepil nic jiného, než víno – alkohol dehydratuje…
Pokud ale červené doplňoval vodou – proč ne?
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Vyloučeno!

Věřila bych tomu, že jeden z tisíce to přežije, jako filozof Ernst Jünger, který ještě ve 103 náruživě kouřil, zatímco jiný kuřák se dožije jen poloviny:D

Pro červené víno se uvádí 0,2 l denně jako zdravotně nezávadné, ale jelikož se jedná o alkohol bych řekla, že i tento údaj slouží více vinařskému byznysu, než zdraví velké většiny obyvatelstva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jasně- existence je jenom stav vědomí, nic víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nepřipadá mi to tak nic vyjimečného. Dožil se přímo nezvykle velkého věku, ale jeho strava a pití vychází z chování většiny našich předků. Jedli a pili to, co bylo v dosahu jejich obydlí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Jasně gecco , ale alkohol dehydratuje až od určitého procenta. Piju víno a nemusím čůrat. Piju pivo a chčiju jak zahradní postřik -:)

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere – alkohol dehydratuje s libovolným procentem…
Problém piva je ten, že u něj močopudně působí i CO2 a chmel…
😉
Ale zkus (pokud máš zdravá játra a ledviny) den-dva nepít nic jiného, než (kvalitní!!) víno – a uvidíš…
My, občasní návštěvníci sklípků s ne úplně fungujícím sebezáchovným reflexem, už jsme na to přišli…
😉

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler… přerušovaně? Tak to budeš mít něco s prostatou.

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

ano mám problém, připadá vám to srandovní?

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… vypadá to tak?

před 2992 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek