Věřil Ježíš Kristus v Boha?

Odpovědi
aliendrone

S ohledem na to, že křesťané mají vedle Ducha svatého ještě další 2 bohy (otce a jeho syna Ježíše), kteří všichni 3 dohromady jsou vlastně JEDEN, tak ne.

(Logiku v tom nehledej, jde jen o náboženské bludy. V matematice náboženství prostě rovnice 1+1+1=1 prostě platí, no)

Tudíž: Ježíš (coby bůh) o své existenci jistě věděl (i o existenci těch druhých 2), nemusel a ani nemohl tedy věřit. Věřit můžeš [ale nemusíš] pouze, když nevíš. ;) :D :D

ivzez

Nevěřil.

Jestli Ježíš Kristus existoval (a jeho existence ještě nebyla
důvěryhodně prokázána, přestože jsou o tom někteří přesvědčeni),
věděl o Bohu Otci i Duchu svatém.

(Víra je nastupuje tam, kde nelze existenci prokázat.)

Roman71

Founde, to je naprosto stejná otázka, jako bych se tě zeptal, za věříš tomu, že tě přivedl na svět tvůj vlastní otec.

Ano, Ježíš Kristus věří Bohu, svému Otci. Než Ježíš přišel na zem, strávil se svým Otcem – Bohem spoustu času. Během svého třiatřicetiletého pobytu na zemi v něj Ježíš věřil také a po návratu do nebe (duchovní říše) v něj věří dále až dodnes.

Roman71

Aliendrone, triády bohů pochází už z předkřesťanské doby.
Katolická církev trojici dala takzvaně „křesťanský kabát“ a stala se jednou z chlavních nauk katolické církve. Smutné je, že trojici dodnes nikdo z katolíků nedokáže vysvětlit. V Bibli bys trojici hledal marně. Ježíš Kristus a Bůh jsou dvě duchovní osoby. Navíc stvořený Ježíš není svému Otci Stvořiteli roven, ale podřízen. A svatý duch? To je podle Bible Boží činná síla a ne duchovní bytost. Takže trojice v katolickém pojetí víry zůstává dodnes velkou záhadou, jak tvrdí i sami katoličtí duchovní.

ivzez

Romane, co znamená slovo „třiatřicátýletý“?

Číslovky: Ježíš se dožil 33 let. (třiatřiceti)
Ježíš žil 33 let. (třiatřicet) *** 33letý (třiatřicetiletý)

Roman71

Ivzez, děkuji moc za postřeh :) ..hned to opravím.

aliendrone

Roman71>>> Tvůj výklad poněkud zavání herezí, konkrétně ariánstvím – řekl bych! ;) :) Jenže teď mi naskakuje, že ty nejsi katolík (MYSLÍM), takže OK. :)

Zaujalo mne tvrzení o božských trojicích (předkřesťanských), protože mi žádné jsou známy, které by se svým rozsahem a dosahem alespoň blížily nikajským koncilem ustavené trojjedinosti. A to by v konečném důsledku mohlo znamenat ohromnou mezeru, kterou bych musel NUTNĚ (!!!) bez prodlení vyplnit, abych mohl nadále pokračovat v hledání/zkoumání existence Boha.

Mohl bys prosím uvést nějaké příklady? Mne jsou známy případy spíš duálních provázaností [pól x antipól > např. jin x jang, které spolu tvoří jeden sourodý ucelený komplex], ale trinitářství (vyjma křesťanství) je prostě unikum, jehož vznik jsem doposud připisoval takříkajíc světským potřebám. Děkuji!

Roman71

Aliendrone ::

Tak třeba Egyptská triáda Horus, Osiris a Isis

https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/0/01/E­gypte_louvre_066­.jpg/294px-Egypte_louvre_066­.jpg

Další příklad triády, Hinduismus:

http://vychod­ninabozenstvi­.blogspot.com/2008/03­/slovnkov-hesla.html

A do třetice pohled do Říma:

http://hybatel­.blogspot.com/2016/08­/sousosi-kapitolske-trojice-bohu-kteri.html

..tak, trochu toho materiálu jsem ti dodal. A jinak ještě dodávám, že židovské náboženství, z něhož křesťanství vychází, je už od počátku monoteistické. Takže i Ježíš učil své následovníky dále uctívat stejného Boha, jak tomu bylo od počátku. Nic dalšího nebylo přidáno, dokud nepřišlo Ježíšem předpovězené odpadnutí od čistého uctívání a to se potom dějí věci! :)