Velikonoční vajíčka – jak se barví „přírodně“? Nějak z cibule? -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Ze slupek červené cibule mají vajíčka jinou barvu než z hnědých. Jinak postupuji stejně jako Hanulka.

Někdy vařím vejce s červenou řepou – jsou samozřejmě zabarvená dočervena.

Další odpovědi
dědapetr

Přírodní barvení vajíček:Červená barva – suchých slupkách z cibule, červené řepě nebo sušených květech ibišku a slézu

Tmavě růžová – kombinaci tmavé řepy a vody s octem.

Fialová – lipovém květu, kmínu, šafránu nebo černém bezu.

Zlatavá – kurkumě smíchané s vodou s octem.

*Tmavě levandulová *– borůvkách a vodě s octem.

*Světle růžová *– brusinkách a vodě s octem.

Světle modrá – nahrubo nakrájené červené zelí povařeném ve vodě s octem.

Tmavě modrá – stejné jako světle modrá, jen se v nálevu nechají vejce přes noc v ledničce.

Žlutozelená – vajíčka uvařená v kurkumě se pak ještě namočí do studené barvy z červeného zelí. Je možné také použít zelené vršky mrkve.

Světle zelená – po lipovém květu, kmínu nebo šafránu.

Tmavě zelená – mladém žitu, vodě ze špenátem, odvaru z olšové kůry nebo z kopřiv.

Jemně žlutá – pomerančové kůře, nebo petrželové nati či mladých kopřivách.

Sytě hnědá – uvařit vejce v kávě.

*Černá *– roztok sazí, na jehož dně je pár rezavých hřebíků nebo odvar z olšové kůry.

Když nakonec vajíčka přetřeme mastnotou, nádherně se blýskají.http://ze­na.centrum.cz/a­tlas/2007/4/8/clan­ky/barveni-vajicek-uzijte-si-to/

Zdroj: http://www.ze­ny.cz/magazin/zdra­vy-domov/barveni-vajicek-prirodni-cestou-1.aspx

hanulka11

Já si střádám vrchní slupky z cibule a pak je dám do kastrůlku s vejci zaliji vodou a vařím s těmi slupkami , budou pěkně hnědá. Tak ať se ti povedou

Hykam

Nejdříve vrchní slupky z cibule vyvaříte ve vodě, zcedíte a v případě že vajíčka (syrová) malujete voskem necháte vodu vychladnout.
Do vychladlé vody dáte namalovaná vajíčka a uvaříte.
Ještě za tepla z vajíček ubrouskem setřete zbylý vosk a naleštíte nejlépe sádlem.