autacek

Věděli jste, že A. Babiš se stal za dobu politikaření bohatším než D. Trump?

Nejlepší odpověď
Muffz

Nevěděl, ale upřímně je mi to jedno a přeji mu to. Ať si říká, kdo chce, co chce, je to jeden z nejlepších podnikatelů a jeden z nejpracovitějších lidí vůbec. Někde jsem četl, že pracuje až 20 hodin denně. Dokáže si někdo představit ty každodenní stresy, co prožívá? Firmy, politika, média, na rodinu žádný čas. Na vysoké nám vyprávěl profesor, který přišel z čtyřicetileté praxe, že měl na starostí „jen“ jednu firmu a pracoval od rána do večera, v noci nespal ze stresu, manželka se s ním rozvedla kvůli nedostatku času. Babiš to má několikanásobné. Jeho život musí být komplikovaný, nevyzpytatelný, plný nejistoty. On je kariérista, takže mu to takhle vyhovuje, ale 99% normálních lidí by nechtělo být na jeho místě. Sice má miliardy, ale k čemu mu jsou, když ani nemá čas je nějak utratit? Je to jen samá investice do budoucna a nic víc. Navíc má svůj věk, všechno dostanou jeho děti, které s jeho holdingem nechtějí operovat, mají úplně jiné záliby a práce, takže vše prodají a jeho peníze rozfofrují.

Hapiky – ano, pro jednotlivce jsou to „jen“ tisíce navíc. Je třeba si to spočítat v globálu z jeho pohledu. Vlastní více než 250 firem, podle odhadů zaměstnává přes 30 000 lidí. Když každému přidá 1000,–, „rozdá“ měsíčně o 30 000 000,– více na platech. To je 360 000 000,– ročně navíc. To vážně není málo…

Kryšpín – je vážně až směšné, jak lidé věří té frašce s STB.

Další odpovědi
dudu

Babiš rozhodně není žádný svatoušek, ale ironie je právě v tom, že jeho kauzy jsou z velké části fakt nafouknuté prakticky z ničeho. Vezměme si jenom ty dlouhopisy. Bohoušek hrál přesně podle scénáře a hned po sjezdu z toho začal dělat velkou vládní krizi, a o co vlastně šlo? Že Babiš zcela legálně a podle zákona vydal dluhopisy, aby se vysmál rádoby chytré Kalouskově obezličce, jak vydat nedaněné státní dluhopisy? To přece není žádná reálná kauza na vládní krizi půl roku do voleb.
A pokud jde o Čapí hnízdo – jednalo se o obezličku, jak obejít nedokonalá pravidla pro udělování dotací. Takovýchhle obezliček, jak se vyhnout daním, dosáhnout na dotace a podobně, je v podnikatelském světě mraky a Babiš tehdy vůbec netušil, že to může jednou být problém. Morálně to úplně čisté samozřejmě není, ale je to na úrovni běžné daňové optimalizace. Když si podnikatel píše fiktivní služební cesty, aby ušetřil na daních, taky to není úplně čisté a dělají to skoro všichni. Dělat z toho kriminální megakauzu a obvinit kvůli tomu měsíc před volbami kandidáta na vítězství, přičemž je skoro jasné, že se jim nepodaří nic prokázat, to je hodně silné kafe. To je běžné třeba v Rusku a podobných „demokraciích“.
U našich bratrů slováků si pak povšimněte, že právo křiví přesně podle toho jak vypadá symbol paragrafu. Státní bezpečnost prohlašují za zločineckou organizaci /v tomto rozhodně není problém/ a její bývalé členy tudíž za občany druhé generace bez práv hodnověrného svědka. Avšak evidence o jejich agentech a spolupracovnících nadále zůstává čistá téměř jako slovo boží!!!

led

V čase predvolebného boja a volieb je akákoľvek zmienka o právosti a neprávosti kandidátov a politikov súčasťou predvolebných a volebných taktík. volič ako takzvane nestranný, je zaťahovaný do neujasnených sporov za účelom jeho ovplyvňovania raz jednou raz druhou, raz treťou, raz (prejdi celý zoznam kandidátky) kandidujúcou stranou a kandidátom.
Pohľad ET z Vesmíru:
Nezáviďte politikovi, ak príde k nejakému zisku!
Politici za to nemôžu, že sa na nich peniaze len tak hrnú.
Oni predsa venujú všetky svoje sily a čas v prospech svojich voličov… a odmenu, no snáď im nebudete závidieť tých pár halierov (zlatka k zlatke, budú kapce) za to množstvo záslužnej práce, veď každá práca má byť po zásluhe odmenená…
A vôbec, vy ste na vine!
Nemali ste ich vo voľbách nútiť zastávať tú záslužnú činnosť, veď vy ste ich k pritlačili k múru svojimi hlasmi.
Tak sa obetovali v prospech svojich voličov a šťastnej budúcnosti a teraz ste s nimi nespokojní… a nútite ich ísť do toho bahna znova?

Drap

Nevěděl a je mi to jedno. To je jeho věc.

mosoj

Smiřte se s tím, že je bohatý. To jste si v roce 1989 zvolili !!!! Babiš zavedl to, co bylo nutné, ale nikdo k tomu neměl odvahu. Všichni mají radost že to zavedl. Pokrytectví nejvyššího kalibru.
Naštěstí to vypadá že národ ještě o všechen rozum nepřišel.

Emefej

Nevěděl, ale je to důkaz, že jeho slogan „ano, bude líp“ opravdu funguje.

zjentek

Pokud stát povede jako jeho firmu, bude stát bohatnout, jak prosté.. no a jako v každé bohaté firmě budeme MY bohatnout jako její zaměstnanci. A když prémie, tak všichni, včetně uklízeček a firemní hajzlbáby. Co kdo nechápe?

Smlouvyzdarm

Že by předstihl Trumpa? Hm, to je samozřejmě možné, protože jejich majetek byl přibližně ve stejné výši. Rozdíl byl myslím „jen“ sto miliónů korun v Trumpův prospěch. Navíc už dříve se psalo, že hodnota Trumpova majetku se neustále snižuje s ohledem na ceny nemovitostí na realitním trhu. Zatímco tento trh u nás jednoznačně zaznamenává růst. Uvádím to jen, abyste si uvědomili, že je třeba se na danou věc podívat ze všech stran. Zbohatl skutečně Babiš? Nebo snad zchudl Trump? A jak aktivně se na tom oba podíleli? Třeba to byla jen neviditelná ruka trhu jak vždy říkal geniální, jedinečný a nikým nenahraditelný profesor Klaus.

Nejbohatší Čech pan Kellner se stal dolarovým miliardářem relativně teprve před nedávnem a dnes jich má dvanáct. Prostě peníze dělají zase jen peníze.

Nemohu si odpustit okomentovat poslední větu příspěvku fcoopa …. proto vím, že diskuse nemá smysl. Reagoval tak na názor Muffze. Dle mého je to přesně klasický příklad arogance, povýšenosti, kterou dnes kolem sebe často slyšíme bez ohledu na to co bylo v příspěvku. I to je důvod proč jsou „tradiční strany na ústupu“. Nemají jasné názory, schovávají se za politicko-společenskou korektnost a už dávno nenazývají věci pravými jmény. Nebudeme diskutovat s člověkem, který má jiný názor? A budeme ho nějakým způsobem démonizovat – jako blbce, rasistu, lháře…. „nerozumět jazyk tvá kmen“. Co se potom dá očekávat? Podívejte se na volební kampaň. Stěžejní téma, které politici našli je Babiš … teď třeba to memorandu s těžaři, které dle mého skutečně nemá žádný podstatný význam ve světle skutečnosti, že už existuje smlouva k průzkumu. Jen dodává, že nejsem voličem nemastného Bohouše, který nemá žádný svůj názor a bezesporu bude jednou z příčin volebního neúspěchu ČSSD (odhaduji, že dostanou tak 12%). V každém případě konkrétně tato kauza byla použita jako součást volebního boje ke snížení preferencí ČSSD.

Já bych tedy tu diskusi nezavrhoval. Samotného by mě zajímalo, kde ke svým názorům oba přišli. Zda pracují ve společnosti, kterou dříve Babiš vlastnil, nebo s ním spolupracovali, nebo mají v rodině někoho kdo k němu má blízko….., nebo čerpají jen ze sdělovacích prostředků a internetu…..

Pokud platí jen to na konci, tak buďte velmi opatrní, protože ani naše veřejnoprávní média často neinformují nestranně a pravdivě. V minulosti jsem měl možnost účastnit se několika akcí, které byly medializovány a k mému překvapení jsem měl většinou pocit, že ti novináři byli někde „úplně jinde“ než já. A nemyslím si, že by to bylo tím, že bych špatně vyhodnocoval. Takový neutrální případ byla např. v roce 1998 vražda Heleny Biháriové. Dva mladíci ji měli hodit do vody a ona neuměla plavat….. Alespoň tak nějak to prezentovaly sdělovací prostředky ještě měsíc po události. Ve skutečnosti to byla zlodějka, které jednoho z mladíků okradla … no a oni ji pak naháněli … a ona před nimi utekla do vody, byť neuměla plavat. Já hned druhý den věděl jak to bylo, ale Vás krmili rasovou vraždou cikánky pěkně dlouho a dokonce tehdejší ministr Mlynář i později tvrdil, že to byla vražda.

Prostě zvolte si koho chcete a řekněte co se Vám líbí a nelíbí dobré je také uvádět proč, jaké máte zdroje….

Hapiky a tu řepku s tím přišli myslím z EU za to opravdu Babiš nemůže – ano souhlasím je to ekoteror. Že ji pěstuje mu vyčítat nemůžeme. Až budeš mít firmu, budeš taky vyrábět to co ti vydělá. A zrušení případných dotací? Určitě je to možné, i když si nemyslím, že by za jejich zavedením stál Babiš. Rafinerie by to dráže nakoupili a koncový zákazník by zaplatil více….. to všechno je samozřejmě naše volba.

… tak to vypadá, když se někdo nudí.

anonym

Doporučuji toto video od 7 minuty a 40 sekundy (anglicky ale s českými titulky)… tam se něco dozvíte o silně nadhodnocovaném majetku D. Trumpa který za své nejhodnotnější aktivum považuje svoje vlastní jméno 🙂 Věřil bych i tomu že Babiš je třikrát bohatší než Trump pokud bychom počítali skutečná aktiva a ne ty které si namyšlený Trump v podstatě vycucal z prstu. https://videa­cesky.cz/vide­o/john-oliver-donald-trump (od 7:40)

Klaproth

Nevěděl, teď už to tedy vím, ale tahle informace je mi k ničemu.

Kryšpín

Poněvadž má bohaté zkušenosti a část národa jej obdivuje, byl také v KSČ jako spolupracovník STB i když svazek má soud k dispozici, ale jeho té báci to popírají, tudíž při převratu, kdy čecháčkové zuřivě a bojovně řinčeli dozickými klíči, / zvláště prážští pepíci / měl dobrý odrazový můstek, známosti a.p.
Chodím do oblíbené hospůdky a pamětník šenkýř říká, podívej mlaďoši, když se na př. porcovala Setůza, tak velmi vážný zájemci a také šikovní ve správný čas na správném místě, Svoboda 8 let za mříže, Pitr Švýcarská šatlava, Mrázek včeličkou poslán do říše snů ale spasitel vyšel bez ztráty kytičky.

hapiky

Babiš rozdává tisíce (např. na platech), ale sám hrabe miliardy. Dotovat řepku je zločin který je schovaný ve slupce ekologie. To jestli je Babiš bohatší než Trump je dáno tím, že Babiš zbohatl „jen“ o pár zas.aných miliard, a Trump klesnul o 10 příček dolů.

dudu

Moc prosím opravte si v mém příspěvku fakt, že naši bratři jsou Slováci a bývalí estébáci občané druhé kategorie.

led

„její bývalé členy tudíž za občany druhé generace bez práv hodnověrného svědka. " toto ale nemôžu vyhlasovať oficiálne, pretože v tom prípade by šlo o porušenie Ústavy Slovenskej republiky:
DRUHÁ HLAVA
ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY
Prvý oddiel
VŠEOBECNÉ USTANOVENIA
Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.“ http://www.za­konypreludi.sk/zz/1992-460

led

z Ústavy:
"PRVÁ HLAVA
Prvý oddiel
ZÁKLADNÉ USTANOVENIA
Čl. 2
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

led

Odsúdiť nemožno plošne skupinu ľudí, ale každého samostatne. Odsúdiť možno len za trestný čin v zmysle zákona.

Bývali členovia STB neboli len aktívní pracovníci ale aj iní pracovníci napríklad, údržbári, upratovačky a aj títo ľudia majú mať pre svojho bývalého zamestnávateľa štatút „druhoradých občanov“? Ste na omyle. Podobne je to aj s bývalými zamestnancami STB v ČR. Treba výrazne rozlišovať činnosť, za ktorú súdite ľudí!

hapiky

Emefej: Ano, bude líp, ale pro koho? Rozjetá ekonomika není dílem politiků, protože tito politici téměř nic neinvestovali do státních investic.

fcoop

Axiom:„Každý národ má takovou vládu,jakou si zaslouží“.