Rokio

Co říkáte na moje zisky z investic během posledních tří měsíců? Myslíte si, že jsem dobrý investor?

měsíční zisk – září 2019: 4.200 Kč; výše mého finančního majetku: 401.800 Kč
měsíční zisk – říjen 2019: –500 Kč; výše mého finančního majetku: 407.600 Kč
měsíční zisk – listopad 2019: 4.600 Kč; výše mého finančního majetku: 417.900 Kč

výsledky:

  • průměrný měsíční zisk za poslední tři měsíce je 2.800 Kč.
  • aktuální výše mého celkového finančního majetku je 417.900 Kč.

poznámka: Zaokrouhlováno podle zaokrouhlovacích pravidel na celé stokoruny.

zdroje: moje účetnictví (to si vedu pravidelně na konci každého měsíce)

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Každý, kdo investuje a má pasivní příjem, je dobrý investor. Takže ano, jsi dobrý investor.

Další odpovědi
Lgee

A do čeho investuješ?

df

Zkus raději podnikat. Na to, že máš možnost investovat 400 000 Kč je 2 800 Kč měsíčně zatraceně málo. Já jsem na začátku podnikání investoval 100 k a za prvních 7 měsíců jsem dosáhl 300 k hrubého zis­ku.

mosoj

Je určitě správné že spoříš. Na kecy o užívání nedej, takových keců jsem již za celý svůj život slyšel a většinou od těch co neměli nikdy nic!!
Nicméně, ať počítám zleva nebo zprava nějak mně to z těch tvých čísel nevychází. Nu což, hlavně že nejsi v červených číslech.

Hlada

Září a listopad přes 12% je vynikající výsledek. Gratuluju. Otázkou je, jestli to tak vydrží a jak je velké riziko.

Dochy

Nelze moc soudit… Už od oka vidím že výkyvy jsou příliš velké na to, aby bylo z daného vzorku dat udělat dostatečně spolehlivou predikci.

Mosoj: Předpokládám, že Tě mate, že nárůst „majetku“ neodpovídá finančním výsledkům. To neřeš, předpokládám, že Rokio s „investicema“ průbežně hýbe a ten pohyb financuje z jiných zdrojů, zatímco „zisk“ jsou prachy vydělané jen těma „investicema“… Analogie s vkladní knížkou:
zůstatek = „majetek“
připsané úroky = „zisk“
vklady = zde neuvedené

Pepa25

Zisky se obvykle uvádějí v % a porovnávají s relevantním bechnmarkem (např. burzovním indexem, kurzem podílového fondu apod.)

Rokio

Hlada: Riziko je sice vyšší, ale hodně diverzifikuji. Většinou mívám v investicích zisk za měsíc. Téměř každý měsíc můj finanční majetek roste.

Rokio

mosoj: Mám i jiné příjmy než investice.

Mc Merkurion

… a jen takovej dotaz: k čemu ti to je, když si to pořádně neužiješ ???

Rokio

Mc Merkurion: Investuji, abych získal dostatek finančního majetku pro byt pro svoji mamku. Očekávám, že bude stát 2.000.000 Kč + inflace. Je to můj celoživotní finanční cíl.

Mc Merkurion

… tak to jo, ale měl by sis máknout, tímhle tempem se toho stopro nedožije …