hapiky

Vědec, konstruktér, filosof. Co vám připadá v dnešní době nejatraktivnější?

Nejlepší odpověď
Drap

Všechny uvedené profese jsou třeba. Nejatraktivnější neni podle čeho hodnotit. Každý přece upřednostňuje něco jiného. Nejlepší bude, když budeš dělat vědce, zabývajícího se konstrukcemi čehokoli a své vynálezy a jejich vhodnost pro lidstvo objasníš i filozoficky.

Další odpovědi
Kepler

Vědec a konstruktér. Ti zanechávají za sebou hmatatelnou stopu. Filosofem může být i každý nevzdělaný ignorant, na jehož názory zpravidla vždy všichni doplatíme.

anonym

Každé zaměření má svůj význam.

Kepler: Filosof není každá ťunťa, to jsou spíše pseudofilosofové. Praví filosofové to o sobě nerozhlašují, protože to berou jako přirozenou součást svého bytí. Zamýšlejí se nad věcmi, bez nich bychom se také moc nepohli.

aliendrone

Takhle obecně to nejde poměřovat už jen proto, že filozofie je také věda. :)

Co je tedy lepší? Vědec zkoumající „pozitivní vlivy unisexzáchodků na psychiku 28.pohlaví“ NEBO konstruktér revolučího leteckého/rake­tového motoru? Či snad položit otázku, zda-li je lepší konstruktér dalšího „úžasného“ mixéru z teleshoppingu NEBO nový Russell či Wittgenstein?
Nelze odpovědět seriózně, leda bys „vylil s vaničkou i dítě“. ;) :D :D

zjentek

Viz platové tabulky a třídy 2020. Nejlépe pak STÁTNÍCH ZAMĚSTNANCŮ!

Kelt

Pokud bereš atraktivnost podle výšky platu, tak si vzpomínám kdy jsme stáli v Praze s transparentem před nějakým úřadem jako vědci.

annas

ad Kepler,

nedá se zaměňovat filosof, jako odborník ve filozofii, přece některé jeho názory mají stálou platnost., dají se použít, ale je třeba pochopit způsob myšlení , které odpovídá době, v níž žili.

Filosofie je přece láska k moudrosti.
ALe jsou také filosofové, tzv. mudrci, ti, kteří rádi hloubají, všechno vědí. To je samozřejmě výraz nespisovní. Takoví to jedinci jsou opravdu nebezpeční.

Ale je pravda, že každá myšlenka se dá interpretovat podle potřeby.