Lgee

Ve vesmíru je quintilion planet, takže je skoro nemožné, aby nikde jinde nebyl život?

i kdyby byl život jen na každé biliardáté planetě, tak musí být ve vesmíru biliony planet.

Původní dotaz
Ve vesmíru je quintilion planet takže je skoro nemožné aby nikde jinde nebyl život?

Nejlepší odpověď
Kelt

Počítat život podle pravděpodobnosti není to nejlepší. Známe všechny podmínky pro život? Jaké prvky, prostředí, v jakých formách se vyskytuje život? To co platí pro Zemi, kde si říkáme existuje život, známe podmínky a jsme na vysoké technické a jiné úrovni, nemusí být platné i jinde. Možná na nějaké planetě jsou pouze buňky, které by nás dokázaly zničit.
A pokud jde o odpověď. Je možné, že život může existovat i jinde. Je to dokonce pravděpodobné, ale není to potvrzené.

Další odpovědi
Dochy

To je argument zastánců možnosti mimozemského života. Ty počty Ti tam ale nevychází…
„quintilion planet“ ??
„i kdyby byl život jen na každé biliardáté“ kdyžtak biliardté
„tak musí být ve vesmíru biliony planet.“ – s ohledem na předchozí tvrzení by to znamenalo, že těch planet je tisíckrát méně než aby se dalo rozumně předpokládat, že někde ten život bude 😉

anonym

Planeta Země nemá patent na život 🙂 To je jisté. Zda ale existuje i někde jine jednoduše nemůžeme říct protože jsme ho zatím nenašli. Je to velmi pravděpodobné ano, protože i život na zemi pochází původem z komet nevznikl na zemi jen tak z ničeho a komenty se potulují celým vemírem. Stejně tak podmínky keré na zemi život umožnili také nejsou ve vesmíru nijak vzácné, předpokládáme že klíčová je vhodná vzdálenost od slunce, existence geomagnetického pole a měsíc jehož kmitavý gravitační tah je řadu procesů pro život důležitých klíčový 🙂 Tedy nic moc vzácného …

mosoj

Život téměř s jistotou na některé z planet je, zřejmě i inteligentní. Nicméně pán bůh byl tak prozřetelný, že pomocí fyzikálních zákonů zabránil tomu aby se setkaly dvě různé civilizace. Ona se nesnese ani ta jedna, která je na Zemi.

quentos

Zcela nesmyslná dedukce.