V čem najdu rozdíl ve filmovém průmyslu?

Zajímalo by mě včem je tak populární a jak se odsebe odlišují indický Bollywood oproti americkému Hollywoodu?

Nejlepší odpověď
Drap

Rozdíl je v tom že filmy z Hollywoodu přinášejí větší zisky.

Další odpovědi
Kepler

Viděl jsem nějaké ukázky z Bolywoodských filmů a charakterizoval bych to takto: šité na míru indickému prostředí a mentalitě, všechno je pestré, barevné, hodně se tančí. Podle našich měřítek neuvěřitelné dojáky kategorie „C“ Ale možná mají i filmy, které by obstály i u nás, ačkoliv tomu nevěřím. Holywood je zaměřen na zisk, známé hvězdy a tu a tam se podaří i kvalitní film, není to však pravidlem. V obém případě jsou to velkovýrobci uspokojující nenáročné masy.