odik

Vakuovačka potravin, máte zkušenosti?

Moje představa je taková: koupím velkej kus čerstvýho masa od řezníka, něco zpracuji, zbytek naporcuji, dám do vakuovačky a hodím do mrazáku na pozdějc. K tomu nějaký vakuový dózy na kafe, sušenky, potraviny do lednice (kus sýra, rozkrojená paprika, cibule, …), vakuový špunty na víno apod.

Pomůže reálně trvanlivosti potravin vakuovačka? Používáte ji někdo doma? Jaké máte zkušenosti? Nebo to jsou jen vyhozené peníze?

PS: Klidně doporučte značku a model.

Odpovědi
marci1

Vakuovačku nemám, ale vzhledem k tomu, že se dnes dají koupit čerstvé potraviny, preferuji je stále čerstvé. Potraviny, které hned nepotřebuji, dám do mrazničky. Nemám ráda plné ledničky a mrazničky.
Cena vakuovaček není zrovna nízká a je to práce navíc. Kolegyně ji má a leží ladem.

Matt6

My máme doma už nějakou dobu tuhle pumpu (http://www.dom­mo.cz/Vakuove-dozy-Dem/ALADDIN-pumpa) a hromadu dóz a potraviny v nich čerstvé vydrží mnohem déle. Za vakuovačku bych ale peníze nevyhazoval.

repertoar11

Ahoj, taky jsem se tím zabýval. Na trhu je fakt hodně modelů a není úplně jednoduché se v tom vyznat. Teď jsem našel tehle článek – https://www.tes­tino.cz/vakuo­vacky

Kdybych ho našel předtím, tak jsem ušetřil spoustu času. Tak snad to pomůže i jiným lidem.

Musím říct, že vakuovačka rozhodně prodlouží trvanlivost potravin a už se ti nestane, že by ti v ledničce něco načuchlo. Potraviny tak zůstanou skoro jako čerstvé

A dost mi to pomáhá když jdu do práce, tak si zavuukuju svůj oběd včetně zeleniny a v praci si jím co chci. Je to jako když si koupíš sendvič nebo bagetu v supermarketu, akorát že si je připravíš doma a víš co v tom je.

tomasbram

ahoj, my máme nově tuhle https://www.bo­nino.cz/kuchyn­ske-spotrebice/va­kuovacka-borsa/ .. kupovali jsme jí na základě tohohle článku https://www.bo­nino.cz/nakup­ni-radce-bonino/jak-az-sestkrat-prodlouzit-trvanlivost-potravin/ .. máme jí opravdu tak týden dva a zatím super, měli jsme i jiné, ty byly ale levnější, davali jsme si proto pozor na hlučnost a celkové zpracování 🙂