Avatar uživatele
Jjdjfjj

Vadí tolik ta 3?

Čau, letos jsem pokazila vysvědčení a vyjde mi jedna 3 z matiky, pár dvojek a jinak 1.
Loni v 8. třídě jsem měla 2 dvojky jinak 1.
Myslím, že tu matiku nedám, je čtvrtletí a mám průměr 2,9.
Jak moc mi ta jedna trojka zhorší šanci na přijetí na SŠ?
Třeba vadila by na obchodce nebo zdravce?

Zajímavá 0 před 165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Dokaž sama sobě, že máš na to zlepšit se
Čtvrtletí, není půlletí… Nevzdávej se! Nedovol puberte, aby s tebou lomcovala. Matematiku použiješ i na obchodní i na zdravotce. Matematika, to nejsou jen počty, ale rozvíjí také logické myšlení.
Kašli na to, že si jiní myslí o tobě, že jsi šprt. Učíš se pro sebe, ne pro jiné. Dokaž sama sobě, že na to máš!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Známka 3 ve čtvrtletí nevadí. Jen pokud se nezlepšíte v pololetí, tak ano, SŠ, na niž se hlásíte, vám započítá méně bodů. Zda budete přijata? Nikdo zde  na Odpovědích nemůže předvídat., jedině říct, nevzdávejte se! Snad vám může odpovědět ředitel školy,  na kterou se hlásíte.   Záleží na tom,. kolik bude škola brát žáků, jaký budou mít  prospěch na vysvědčení, jak vykonají přijímací  zkoušky., Vše se boduje a sestavuje se pořadník.  Za případoui 3 z matematiky získáte o nějaký bod méně,. ,   

 Pro přijetí na školu bylo nutné získat úspěšnost nejméně 60 procent   správně vyřešených  úkolů u přijímacích zkoušek. Bidy zaa vysvědčení a příjímací zkoušky se sečtou a sestavoí se pořadník. .  Uchazeči budou přijímáni podle celkového počtu dosažených bodů až do naplnění oboru..

Takže nikdo zde  nemůže vědět,  jak zvládnete přijímací zkoušky a kolik bodů získáte a umístíte se v pořadníku.

Dělejte tedy vše pro to, abyste se dobře připravila  k zkouškám a úspěšně je zvládla.

Pro informaci se podívejte  jak jedna škola vypočítává body za známky na vysvědčení a za přijímací zkoušky. Je to podobné i na jiných školách,. Základní předměty zůstávají, ale někde  kromě základních předmětů CJL a MAT, přidávají body i za předmět, který odpovídá zaměření oboru.

https://www.spse­jecna.cz/priji­maci-rizeni/kriteriaZá

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Ahoj, já bych si z nějakých známek moc hlavu nedělal. Zvlášť když zvažuješ jít na takové SŠ. Podle mě to ničemu nemůže vadit. Na druhou stranu je škoda, to vzdát, podle mě se to určitě vytáhnou nahoru dá. 😉 Co berete? Tak že bych oprášil svoje lekce doučování? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj, je důležité vědět, že každá škola má svoje vlastní kritéria ohledně přijímacího procesu, a že průměrné známky z vysvědčení jsou jen jedním z mnoha faktorů, které se berou v potaz. Některé školy se mohou zaměřovat více na výsledky z přijímací testy než na známky.

Nicméně, 3 z matiky ve čtvrtletí rozhodně nepovažuji za osudovou. Stále je dostatek času na zlepšení, a pokud se opravdu snažíš a tvoje ostatní známky jsou dobré, nemělo by to být obrovským problémem.

Pokud jde o konkrétní školy – na obchodní akademii se dívají i na známky z matematiky a češtiny, takže tam by to mohlo mírně ovlivnit šanci na přijetí. Na zdravotnické škole by mohl být možná větší důraz na přírodní vědy jako biologii.

Především bych ale doporučovala si promluvit s tvým učitelem a poradit se, jak nejlépe zvládnout matematiku a možná ještě zlepšit tu trojku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek