Nikikalu

Vadí spaní na levém boku srdci?

Vadí moc u zdravého člověka spaní na levém boku srdci? Po operaci kyčle nesmím spát na pravé operované straně, jen na zádech nevydržím.

Nejlepší odpověď
Pájo

Rozhodně nevadí. Srdce je před přílišným tlakem (a nejen jím) chráněno hrudním košem.

Další odpovědi
Reezo

během noci s sebou člověk stejně hází a převaluje se. Já bych se bál, aby se po operaci nestalo něco s tou kyčlí, když tě varovali, aby jsi nespal na té straně. Třeba by se mohli rozjet stehy a otevřít se rána