autacek

V Sýrii zemřelo a stále umírá při bombardování více dětí, než si vůbec dovedete představit. Proč teď tedy takový povyk?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/zive-potapeci-se-pripravuji-na-treti-zachrannou-akci-v-jesky/r~537604f­283f911e8a4080cc47ab5f12­2/

Chápu radost ze záchrany dětí v Thajsku, ale jinde nás to již jaksi nedojímá a proč se o tom každý den nereferuje?

Nejlepší odpověď
dr.luha

Veřejnoprávní propaganda referuje pouze o tom, co se hodí pro formování správného názoru.

Další odpovědi
mosoj

Nevidím na tom nic špatného. Je to úspěch na správném místě. Máš určitě pravdu, ale pořád lepší, než nemravné oslavy kolem sportovců a celebrit!!

Kryšpín

Nýní je část zeměkoule nadšená, jak dvacet milionářů honí mičudu, dva čučí z branky a velmi rádi se tahají za trika, trenky poté se válejí v umělé trávě a skučí a skučí. Tudíž Sýrie, ghetta a.p. jde do pozadí.

anonym

Běž tam a odstřelí i tebe

xxx3

To je snadná odpověď, lidská psychika časem otupí, ať už se jedná o podněty příjemné či nepříjemné. Média disponují určitým fokusem, který směřuje pozornost tak, aby příjemce sdělení neustále něčím stimuloval. Kdyby příběh mladých fotbalistů v jeskyni trval několik let, také už by netáhl větší pozornost. Média potřebují publikum, takže se podle toho zařizují. Kdyby diváci zabírali na mnohahodinové hoření dřeba v krbu, tak by toho byly plné televize.