Bugatka007

V Pyšné princezně jeli na kládě.Jak se jmenovala ta skluzavka na ty klády???

Rychlá odpověď NUTNÁ!!!!

Nejlepší odpověď
venkovan

Určitě místních názvů bylo mnoho. Mohly to být klasicky skluzavky, smyky, skluzy apod. Zkus se podívat na stránky nějakých národních parků, chráněnných krajinných oblastí v horských oblastech, na lesní železnice apod.
Mimochodem – jezdit takto na kládě jako v této pohádce je jen pohádka. Podobný !sport" ale mají myslím v Japonsku, kde muži sjíždí na dlouhé kládě ze stráně. Každoročně někteří z nich nasednutí na kládu bylo poslední v jejich životě co vědomně udělali.

Další odpovědi
hanulka11

mohl by to být plavební kanál , v podhůří často používaný k dopravení klád z kopců

zde se to i popisuje
http://rexham­mer.sweb.cz/tex­ty/plavebni-kanal.htm