trtrtr1985

V případě, že by nám po „mnichovské dohodě“ v roce 1938 přišlo na pomoc Rusko, nastala by válka všech proti Rusku?

Odpovědi
plebs

Pochybení bylo, že jsme měli od první světové války vojenské poradce od Francie vést jakousi opět zákopovou válku / Francii zvalchovali skopčáci za šest týdnů /, nebyl kladen důraz na letectvo proti leteckou obranu a těžkou techniku.
Sovětský svaz navrhl pomoc, ovšem její armáda v té době byla velmi slabá a ještě Polsko odmítlo přesun vojska k Československu, mělo přátelskou dohodu s Německem od roku 1934.

Nassin

To snad nebude vědět ani uznávaný historik.

led

Vojská ČA boli v roku 1938 pripravené na hraniciach. Na vstup do ČSR potrebovali povolenie (pozvanie) československej vlády. To však nebolo vhodné nielen pre Nemecko, ale aj pre neskorších „Spojencov“ Francúzsko, Veľkú Britániu a USA. Československá vláda po dohode so svojimi spojencami Francúzskom a Veľkou Britániou nesúhlasila so vstupom vojsk ČA na územie ČSR. Rovnako ani Poľsko, v tom čase s podpísaným paktom o neútočením medzi Nemeckom a Poľskom, vedené Moścického vládou sa represiami orientovalo proti SSSR a proto nesúhlasilo s prechodom ČA do Československa. Títo spojenci práve svojim zamietavým stanoviskom sa pokúšali nasmerovať Hitlera proti SSSR. Práve preto, že v tejto dobe ešte ani Wehrmacht ani ČA neboli pripravení na vzájomnú vojnu, bol podpísaný v roku 1939 Pakt o neútočení medzi Nemeckou ríšou a SSSR a spolu „zvalcovali“ Poľsko k zmluvou vytvorenej demarkančnej čiare. Išlo len o zdržovaciu zmluvu, ktorej účelom bolo získať čas na vyzbrojenie. VB, Francúzsko a USA zatiaľ čakali, že Hitler nasmeruje svoje vojská na východ a západné štáty nechá na pokoji, medzitým potichu v zákulisí pomáhali vyzbrojiť Nemecké ozbrojené sily… Čakali, až Wehrmacht a ČA vo vzájomných bojoch vykrvácajú, Nemecké a Ruské hospodárstvo sa zrúti a potom podľa plánu nastúpia anglofrankoamerické peniaze, podľa hesla: Kde sa dvaja bijú, tretí sa smeje a bez výstrelu získajú oba štátne útvary.

Historici, či už politickí, ekonomickí aj vojenskí o týchto plánoch vedia. Lenže tieto informácie patrili po 2.svetovej vojne medzi politické hry medzi Západom a Východom. Dodnes aj vo zverejnených informáciách treba hľadať súvislosti, nielen slová, slová, slová. Ten povie to, ten povie ono a spojením týchto informácií sa dozviete viac.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

Ó, historička se ozvala.😂

led

Nassin, aspoň nebudem tvrdiť bludy ako vy, maestro!