Kryšpín

V kterých letech života dochází nejčastěji k změně pohlaví?

V raném věku v dospívání ve středním věku, neb až v seniorském věku. Lze částečně poznat zda partnerka přítelkyně manželka má duhové sklony?

Odpovědi
Pepa25

Podle jedné poměrně rozsáhlé švédské studie (viz zdroj) průměrně v 33 letech pro Female to Male (žena při narození, změna pohlaví na muže) a v 36 letech pro Male to Female.
(Tato statistika uvádí údaje o operativních změnách)
„Duhové sklony“ je nesmysl. Samozřejmě (a logicky) je běžnější uvědomění si odlišné orientace nebo problému s genderovou identitou v nižším dospělém věku. Později je to určitě méně časté. Na druhou stranu může to v sobě někdo z rodinných důvodů potlačovat a „vyjít“ až třeba v rámci krize středního věku …

Zdroj: https://www.ncbi­.nlm.nih.gov/pmc/ar­ticles/PMC3043­071/