annas

V které období má kořeny mořské pirátství?

Jací byli opravdoví piráti? Znáte některého slavného piráta?

Nejlepší odpověď
anonym

Jací by tak mohli být? V reálu. Žádná romantika,ale surové vraždění a loupení.
Někdy posvěceno tzv. „Státním zájmem“.
V podstatě hned v okamžiku,kdy někdo kdysi vyplul,našel se chytrák,který jej okradl,příp. mu uříznul hlavu.
„Slavný“ hrdlořez – třeba H. Morgan.
To řemeslo je tak staré – jako třeba prostituce.Ko­neckonců obě řemesla úspěšně fungují dodnes.Kdepak,jak jde o prachy…
Málem bych zapomněl na politiky.

Další odpovědi
quentos

prostě zloději a loupežníci na moři, nic, čím by se mohli chlubit. Slavným pirátem byl kupříkladu Francis Drake, který ovšem měl protekci v nejvyšších kruzích … "jejich duchovním otcem je kulhavý John Silver ;{)>
Jak je to staré? Myslím, že jako mořeplavby samy…