dudu

V kolika létech si budete přát umřít?

Podle Světového ekonomického fóra nás čeká transformace, která nemá v historii lidstva obdoby. Bude se týkat našeho zdraví a délky života.
Zatím platí, že lidské buňky se jednoho dne přestanou množit a asi po padesáti reprodukčních cyklech začnou umírat. Téměř před šedesáti lety si toho všiml americký anatom a mikrobiolog Leonard Hayflick. Tento proces byl po něm pojmenován a je znám jako Hayflickův limit. Zjednodušeně řečeno, maximální teoretickou délku života máme vepsanou v našich genech.
Před sedmnácti lety vědci ale zjistili, že se dá tento proces zastavit. Určitou úpravou DNA lze zajistit, aby se buňky dělily donekonečna.
Smrt se tak může jednou stát zcela dobrovolnou záležitostí. Umíte si to představit a neběhá vám mráz po zádech?
Zdroj: https://www.flo­wee.cz/clovek/5503-umreme-jen-kdyz-budeme-chtit-co-jeste-prinese-biotechnologicka-revoluce?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Nejlepší odpověď
johana 56

Co se týká délky života, zůstává přání pouhým přáním. Důležitější než délka je jeho kvalita a naplnění.
Ve zdraví klidně stovka, při jeho ztrátě je marné mávat miliony, protože „já na to mám!“ Možná kvalitnější péče, ale nic víc.
Minimální procento skutečných osob, kterých se výzkum, teorie a líbivé statistiky dotknou v praxi…
Než být na obtíž sobě, rodině, zdravotníkům a primárně státní kase (které za odpracované roky nic moc nedlužím), ráda té zubaté půjčím vlastní brousek, aby se s tím ‚nepižlala‘…

Další odpovědi
hapiky

Přát si umřít, může jen člověk, který trpí více, než může snést.

Kryšpín

Až budou dotace poskytovány do každé rodiny. hovězí bude jako hovězí, rum bude výhradně z Moravy a máslo bude mít spotřebitelskou dobu alespoň 15 let se zárukou na 20 let

Drap

Až ta chvíle nastane tak ti napíši, i když netuším k čemu ti to může být dobré.

Kepler

Té teorii moc nevěřím. Ale stejně, svůj one way ticket do nebytí bych si přál až tehdy, když mě to tu přestane bavit.

Kelt

K této otázce mne napadla tato anekdota.
Baví se tři muži, kdy by chtěli zemřít.
První říká: Chtěl bych umřít v 80 letech, že my mne přejelo superrychlé auto
Druhý říká: Chtěl bych umřít v 90 letech, a to být zastřelen nějakým mimozemšťanem.
Třetí říká. Já bych chtěl, aby mne ve 100 letech zastřelil žárlivý manžel.
(ten třetí si přeje dlouhý život, být stále přitažlivý pro opačné pohlaví a rychlý konec. )