V kolika letech jste otěhotněly a kolika letech je to podle Vás ideální?

Těhotenství a ideální věk

Nejlepší odpověď
Deli

Před rokem jsem na odpovědích ještě nebyla, tak Vám tady odpovím:
První dceru jsem porodila ve 23 letech a druhou ve 31. A manžel to s tím klukem ještě nevzdává 🙂

Ideální věk je podle lékařů mezi 20–30. rokem. Hlavně na první těhotenství.
Dnes je trendem mít děti déle, aby jste již měli vybudované nějaké bydlení a byli finančně zabezpečeni.

Podle mne je ale ideální věk ten, kdy:

  • si oba budoucí rodiče už něco užili
  • jsou zdraví, mladí a plní sil
  • nejsou ještě pohlceni stereotypy, které by nechtěli z pohodlnosti měnit
  • ví, co od života chtějí
  • ví, co čekat sami od sebe i navzájem
  • jsou hmotně a finančně soběstační
  • touží po děťátku

Neplánujte podle ideálního věku, plánujte srdcem i rozumem. A pak si toho drobečka užívejte, strašně rychle vyroste!

Další odpovědi
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-je-idealni-vek-na-deti

led

Dobré je mať prvé dieťa do 30 rokov veku