Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

V kolika letech je dle vás ideální věk na otěhotnění?

Ono je tohle téma docela diskutabilní moje máma měla 1 dítě v 31letech a mě 36.Prababička měla dědy ve 42,zajímal by mně váš názor v kolika letech je ideální mít děti?Byla jsem na několika školách a všude jsem měla nejstarší rodiče někde se mi dokonce smáli a to mi bylo celkem fuk.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 3549 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

30-35

Doplňuji:
Ještě stále dost času, tenhle věk se mi zdá prostě nejlepší, žena je po všech stránkách připravena k výchově dítěte.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

28-30

Je to individuální, záleží především na budoucí matce, jejím zdravotním stavu a zda se cítí být připravena :)
Dnes velmi záleží na sociálním zajištění (ukončené studium, zaměstnán, bydlení apod.)
Mám 2 „jedináčky“ :) – 14 letý věkový rozdíl.
Té mladší dceři jsem toho mohla dát ze sebe víc, mnohem více jsem si mateřství a rodičovství užila (při 1. porodu mi bylo jen 20). Byla jsem však mnohem starostlivější , zodpovědnější a do důchodu mám co dělat… 🙂
Když se přihlásily zdravotní obtíže, měla jsem obavy, zda ji vůbec budu moci být po boku, než se postaví na vlastní nohy (alespoň ukončení SŠ).. …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

jiná odpověd

Stejná otázka zde již byla:

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/v-kolika-letech-jste-otehotnely-a-kolika-letech-je-to-podle-vas-idealni

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
Arnikara

23-28

Doplňuji:
Záleží jestli na to koukáš fyzicky (Pak 18–25), nebo i z pohledu sociálního…

Upravil/a: Arnikara

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

23-28

věk pro ženskou 22–26…první dítě by mělo být poměrně brzy…čím starší matka, tím větší pravděpodobnost komplikací a nějakých vývojových vad…a pak je tu ještě psychická stránka rodiče…když je mladý, má většinou o hodně pevnější nervy a líp snáší všechna úskalí, co rodičovství přináší…a taky je k dítěti věkově blíž a víc si s ním rozumí…15-letý puboš si z 55-letou matkou asi moc rozumnět nebude…je to samozřejmě individuální, ale já mluvím v obecné rovině…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

23-28

Tak někdy mezi 24 – 34, ale je to individuální. Někdo může dřív, zatímco jiný je ještě dost nezodpovědný. Taky je to otázka finanční, otázka bydlení, otázka pomoci širší rodiny atd. Ve vyšším věku víc záleží na zdravotním stavu. Taky býváme víc úzkostliví a později si s potomky v jejich dospívání méně rozumíme (nejen v hudbě apod.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janiss

23-28

Doplňuji:
Taky mam oproti ostatním o něco starší mamku, ale taky mám o 10 let staršího sourozence. Myslím, že je to rozhodnutí každého, kdy chce mít děti. Podle mě je ideální věk těch 28 let

Upravil/a: Janiss

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

30-35

Každopádně ne před třicítkou. Čím mladší, tím horší jakožto máma.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
abendsbrot23

23-28

Doplňuji:
Hlavně asi záleží na tom, jak je kdo psychicky vyspělý a tudíž jak je na rodičovství připravený.

Upravil/a: abendsbrot23

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HS

18-23

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nechápavé

23-28

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

23-28

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek