lus78

Můžu otěhotnět s 14letým klukem?

Je mi 17 a nedávno jsem měla sex s klukem od sousedů, kterému je 14 let. Nepoužili jsme ani ochranu, protože jsme si mysleli, že když mu je 14 tak ještě není plodný. Teď jsem měla zpoždění a dostala jsem strach a nevím co dělat ani jak to říct mámě. Vím, že to byla chyba a jemu není ještě ani 15. Takže ani nevím, jestli by z toho nebyl průšvih. Předem díky za nějakou radu.

Nejlepší odpověď
autacek

Jo, půjdeš bručet za zneužití nezletilého a děcko poputuje do kojeňáku. To je nejhorší scénář. Ale třeba to dopadne líp.

Další odpovědi
anonym

No jestli ti můžu poradit, když budeš těhotná, tak otce popři. jestli je rozumný a ví to, tak ti nebude dělat problémy. Otce v takovém případě můžeš uvést jako neznámého, jenže je tu problém že je to pubertální kluk a takoví se rádi chlubí kamarádům. V každém případě si kup test a řekni o tom matce. Jestli budeš těhotná, tak dítě může skončit u ní a může ho mít až do tvých 18. narozenin.Pak o něj můžeš požádat. Je tu taky možnost potratu ale to bych nedoporučoval, zničiš si tím život ještě víc. Nazývat toho kluka dítětem asi není správně, je dospívající ale nebylo mu ještě 15, takže se to za zneužití považovat dá. Bohužel dnešní zákony jsou takové. Soudit tě za to nikdo nemůže ale měla ses chovat zodpovědně a mít alespon antikoncepci. Kondomy si můžeš koupit bez omezení a za prášky musíš za lékařem.

ivzez

Lus, nebyla to „chyba“, to byl trestný čin.
Těhotná samozřejmě být můžete → je to 50 na 50.

Matce to řekněte co nejdříve, česky a na rovinu → bez výmluv.
„Máte-li sex“ s dítětem, bez dostatečných informací
a bez ochrany, postavte se odpovědně alespoň k možným následkům!

_________

Neuvedení otce v ničem nepomůže, naopak.
Trestný čin nebude promlčen ještě 10 let poté,
co ten chlapec dovrší 18 let.

Drap

Ano, je to velice dobře možné.

JájsemRaibek

Ano, můžeš, zároveň si uvědom, že ses dopustila trestného činu.

Gestas

No, doufej, že z toho nic nebude. Pokud z toho nějaké dítě bude, v žádném případě ho nezabíjej! Pokud nemáš sílu si ho nechat a vychovat, dej ho po porodu do Babyboxu. A v žádném případě neuváděj, kdo je otcem (kolonka otec může zůstat nevypěná) , tedy nechceš-li mít oplétačky se zákonem.

elleanora321

Ano, těhotná být můžeš, kup si v drogerii test.

Rokio

Dopustila jsi se trestného činu pohlavního zneužití, takže doporučuji se přiznat a samozřejmě říct to své matce. Pokud se přiznáš, budeš mít mírnější trest. Vzhledem k tomu, že jsi mladistvá, budeš mít také poloviční trest.

Dále doporučuji kontaktovat právní poradnu.

krejci

Samozrejme, ze ano ..

anonym

No jestli ti můžu poradit, když budeš těhotná, tak otce popři. jestli je rozumný a ví to, tak ti nebude dělat problémy. Otce v takovém případě můžeš uvést jako neznámého, jenže je tu problém že je to pubertální kluk a takoví se rádi chlubí kamarádům. V každém případě si kup test a řekni o tom matce. Jestli budeš těhotná, tak dítě může skončit u ní a může ho mít až do tvých 18. narozenin.Pak o něj můžeš požádat. Je tu taky možnost potratu ale to bych nedoporučoval, zničiš si tím život ještě víc. Nazývat toho kluka dítětem asi není správně, je dospívající ale nebylo mu ještě 15, takže se to za zneužití považovat dá. Bohužel dnešní zákony jsou takové. Soudit tě za to nikdo nemůže ale měla ses chovat zodpovědně a mít alespon antikoncepci. Kondomy si můžeš koupit bez omezení a za prášky musíš za lékařem.

ivzez

Lež bych nedoporučovala.
Narodí-li se dítě, bude mít právo nejen na výživné,
ale i znát jméno svého otce a na styk s otcem.

Dívka se nejen chovala nezodpovědně, ale spáchala trestný čim.
Lží by k tomu přidala další nezodpovědnost.

Z hlediska zákona jde o dítě, které není schopno dát k sexu souhlas, protože (zjednodušeně řečeno) ještě není schopno posoudit dopad. (O dospívajícím bych hovořila od 15 let.)

Soudit tazatelku za zneužití samozřejmě lze. A bude to možné až do chlapcových 28 let, kdy teprve skončí promlčecí lhůta.

anonym

Dítě sice má právo znát svého otce ale ne podle zákona. Pokud by lus chtěla dát otce jako neznámého, má na to právo. Taky ještě neznamená, že když nebude v rodném listě, že nebude díte otce znát. Mohou se stýkat apod. Mimochodem dospívající je pojem, který zahrnuje období puberty a ta začíná okolo 13-ti let. Ve 14-ti už není dítě ale náctiletý. V tomto období se vyvíjí druhotné pohlavní znaky a pohlavně dozrává. Z biologického hlediska je člověk sexuálně dospělý už od 16-ti let. Muži i ženy jsou v tomto období plodní jako dospělí lidé. (samozřejmě existují výjimky).

anonym

Krom toho, co se týče výživného a lus by uvedla otce jako neznámého, tak by nic nedostávala, to je pravda, ale nadruhou stranu by to byl spravedlivý trest pro lus při kterém by si uvědomila svou chybu. Tím samozřejmě nechci přát nic zlého. Pokud by o tom otec věděl, určitě by jeho rodina po domluvě přispívala. Ale to ovšem není pravidlo. Ale v takovýchto případech bych zavedl náhradní výživné pro svobodné matky, přece jen dítě za chyby své matky nemůže a nemusí kvůli ní trpět. At si taky jednou zacvaká stát, když denně přispívá na nepracující, tak pro ne i na samoživitelky?

Gestas

Ale aby měla kvůli tomu průšvih. Já bych ho oficiálně nikam nepsal, ale řekl bych jeho jméno dítěti, až to bude promlčené.

ivzez

To je moc pozdě.

Dítě má právo znát své rodiče, informaci o otci by mělo mít dříve než půjde do školy, ideálně ještě před nástupem do školky.

Gestas

Ivzez, je podle vás pro dítě mrtvé, když je ještě před narozením zavražděno, než když nezná své rodiče?

JájsemRaibek

Rokio, máš základní neznalost v trestním právu.
cituji: „snaž, ať se tvůj trestný čin vyřeší před tvými osmnáctými narozeninami.“
Trest se posuzuje v době spáchání trestného činu! Takže i pokud by ji soudili za 10 let, hledí se na ni jako na 17 letou.
Pak je tam ještě jedna maličkost-v případě, že by to pro pachatele bylo výhodnější. To se má na mysli, třeba změnou trestní sazby. Dnes platí za tento trestný čin 5 let, ale tebe budou soudit za rok a během toho roku se změní trestní zákon a za tento trestný čin je hranice 3 roky. Tudíž ti nemohou dát víc jak ty tři roky (je to pro pachatele výhodnější).