Lucyfer

V kolik hodin je ideální vstávat podle TČM?

Nejlepší odpověď
marci1

Podle tradiční čínské medicíny je nejlepší vstávat mezi 5. a 7. hodinou ranní, kdy je nejvyšší aktivita tlustého střeva. Tím podpoříme detoxikaci těla a vyhneme se zácpě, nadýmání a dalším zažívacím potížím. V tomto čase je také vhodné pít dostatek vody, aby se tělo hydratovalo a vyplavilo toxiny. Pokud se vám v této době špatně vstává, může to znamenat, že máte nerovnováhu v tlustém střevě nebo že jste ho přetěžovali nevhodnou stravou nebo stresem.
🙂

Další odpovědi
da ny

TČM
má mnoho „zásad“, které jsou zřídka respektovány a dodržovány.
Podle TČN má člověk začínat den teplou polévkou či vhodnou kaší. Západní/klasická medicína se již přiklání, k tomuto názoru, pro chladné a zimní měsíce (podzim, zima) Je třeba „zahřívat ledviny.
Nestačí tedy české pojet snídaně, byť s teplým pokrmem, teplým nápojem.
Je zřejmé, že IS významně posiluje spánek, mezi 22. – 24. hodinou. Nevstávat dříve než v 7 hodin ráno. Tento názor zastávají i příznivci alternativní medicíny,

Biorytmy jsou cyklické děje probíhající v organismu bez ohledu na letní nebo zimní čas – cyklus začíná dnem narození a opakuje se neustále dokola. Základní cyklus lidského těla je 25hodinový, je denně resynchronizován dnem o délce 24 hodin (Illnerová, 1994; Strunecká & Patočka, 2005).
https://teles­nakultura.upol­.cz/getrevsrc­.php?identifi­cation=public&mag=tek­&raid=32&type=fin&ver=3

Lucyfer

Marci1 Jo, to dává smysl. Mně se vždycky špatně stávalo, ale čím jsem starší, tím je to snad horší. A je pravda, že trpím na zácpu. Vstává se mi hůř asi od doby, co mám problémy s břichem (nešlo/nejde jen o zácpu, ale i emoční přejídání… myslím, že nějaká disbalance ve středu těla) a také deprese. Nejradši „vychrápávám“ aspoň do devíti. :D