Avatar uživatele
Lucyfer

V kolik hodin je ideální vstávat podle TČM?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Podle tradiční čínské medicíny je nejlepší vstávat mezi 5. a 7. hodinou ranní, kdy je nejvyšší aktivita tlustého střeva. Tím podpoříme detoxikaci těla a vyhneme se zácpě, nadýmání a dalším zažívacím potížím. V tomto čase je také vhodné pít dostatek vody, aby se tělo hydratovalo a vyplavilo toxiny. Pokud se vám v této době špatně vstává, může to znamenat, že máte nerovnováhu v tlustém střevě nebo že jste ho přetěžovali nevhodnou stravou nebo stresem.
🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

TČM
má mnoho „zásad“, které jsou zřídka respektovány a dodržovány.
Podle TČN má člověk začínat den teplou polévkou či vhodnou kaší. Západní/klasická medicína se již přiklání, k tomuto názoru, pro chladné a zimní měsíce (podzim, zima) Je třeba „zahřívat ledviny.
Nestačí tedy české pojet snídaně, byť s teplým pokrmem, teplým nápojem.
Je zřejmé, že IS významně posiluje spánek, mezi 22. – 24. hodinou. Nevstávat dříve než v 7 hodin ráno. Tento názor zastávají i příznivci alternativní medicíny,

Biorytmy jsou cyklické děje probíhající v organismu bez ohledu na letní nebo zimní čas – cyklus začíná dnem narození a opakuje se neustále dokola. Základní cyklus lidského těla je 25hodinový, je denně resynchronizován dnem o délce 24 hodin (Illnerová, 1994; Strunecká & Patočka, 2005).
https://teles­nakultura.upol­.cz/getrevsrc­.php?identifi­cation=public&mag=tek­&raid=32&type=fin&ver=3

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucyfer

Marci1 Jo, to dává smysl. Mně se vždycky špatně stávalo, ale čím jsem starší, tím je to snad horší. A je pravda, že trpím na zácpu. Vstává se mi hůř asi od doby, co mám problémy s břichem (nešlo/nejde jen o zácpu, ale i emoční přejídání… myslím, že nějaká disbalance ve středu těla) a také deprese. Nejradši „vychrápávám“ aspoň do devíti. :D

Nový příspěvek