dust8

V který den v měsíci bývají nejčastěji inventury v obchodech?

Odpovědi
Emefej

Kterýkoliv podle potřeby.

Hufnágl

Ještě jsem neviděl ve velkých řetězcích cedulku na dveřích ZAVŘENO-INVENTURA. Takže inventuru provádějí v noci… a soukromníci si snad inventuru dělat každý měsíc nemusí.

Aura

Nejčastěji na začátku nebo na konci kalendářního (účetního) roku. Takže prosinec-leden, obvyklejší je leden. Zajímavé je, že firma může mít svůj vlastní (účetní) rok, který je jiný než kalendářní. Jejich období může začínat a končit v jiných měsících než leden a prosinec. -není to však moc běžné.
Inventur je víc. Nejčastěji se jako jediná provádí ta roční, ale jsou ještě čtvrtletní a měsíční. Může být i mimořádná, neplánovaná, třeba kvůli živelné pohromě a poškození majetku ve firmě nebo kvůli kráděži.

zjentek

No včera měli inventuru po šestý večír v OV – Porubě u řezníka Slezské uzeniny.

Aura

V který konkrétně den? To těžko říct, to si každá firma stanoví sama. A obvykle to trvá déle než jeden den. Dva i více, může to být i týden.

Vinpe

Nejčastěji ji dělají v lednu.