Avatar uživatele
agentpv

V jakou nejdivnější (brzo ráno, v noci) vás navštívila kontrola práce neschopných (mě 1× a to jsem ani nebyl nemocný)?

Zajímavá 0 před 458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Mne „kontrola práce neschopných“ nikdy nenavštívila. A co mám tak informace (já tak celkově jakýs – takýs sociální fond mám), tak kontrola z ČSSZ na Tebe přijde, když na Tebe někdo pošle udání (tedy, alespoň u nás, ale prý je to tak nějak a podobně i všude jinde). Důvod je až banálně prostý: těch bonzáků zkurwených je tolik, že ČSSZ tak – tak stíhá kontrolovat, a administrativně zpracovat, ty nabonzované, ne tak ještě, aby kontrolovala nenabonzované!

Ono to, totiž, není „jenom“ o nějaké kontrole, ono je to o tom, že i když ta kontrola dopadne v pořádku pro obě strany, tak se o tom musí cosi sepsat a založit to. A když nedopadne v pořádku pro kontrolovaného, tak on může třeba donést papír, že byl na pohotovosti, nebo tvrdí rozličné výmluvy, a ne, ne úplně všecky jsou blbé, takže opravdu to není až tak snadná záležitost, jak se laicky může i jevit.

Platné právo nestanovuje žádné časové omezení pro kontroly dočasně práce neschopných zaměstnanců, ať už ze strany zaměstnavatele (v prvých 14 dnech dočasné pracovní neschopnosti, kdy platí dočasně práce neschopnému zaměstnanci náhradu mzdy), nebo ČSSZ.

Nicméně, aby mohl kontrolující orgán provést kontrolu v době nočního klidu (10:00 PM – 6:00 AM), tak ale k tomu musí mít sakra dobrý důvod, prostě by musel mít důvodné (ale opravdu důvodné, tj. odůvodněné!) podezření, že děláš něco, co je s Tvým zdravotním stavem, se kterým se léčíš, neslučitelné, takže, třeba marodíš s horečkou a jsi na dýze. Protože, za prvé, Ty se můžeš velice lehce vymluvit na to, že jsi spal, a že – třeba – na noc zvonek vypínáš (můžeš, nic jim do toho není!), a oni by museli prokazovat opak. Prostě a jednoduše, to, že jsi – dejme tomu – u kamaráda na návštěvě o půlnoci, to Ti nikdo jen tak lehce neprokáže. Museli by tam, u Tebe, doslova čekat a čapnout Tě za ruku před barákem, prostě inflagranti delicto, to, že jim neotevřeš, jim v noci stačit nebude.

Další věc je, že když Tě vzbudí třeba ve dvě ráno, tak ty můžeš – vcelku úspěšně – se stěžovat a vymáhat po státu náhradu nemajetkové újmy.

Není to tak jednoduché, jak si všeobecně lidé představují. Až tak ne! 😀

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Brzy ráno a v noci kontroly nechodí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ještě jsem nebyl kontrolován

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zde jsou detaily a dole diskuse. https://www.pod­nikatel.cz/ak­tuality/muze-kontrola-na-neschopence-dorazit-v-jakoukoliv-denni-i-nocni-dobu/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek