brejlacek

V jakém roce se odehrávají krakonošské pohádky?

Dokážete někdo říct v jakém cca roce se odehrávají krakonošské pohádky? Snažil jsem se dohledat, ale bez úspěchu.. díky

Nejlepší odpověď
marci1

Je to pohádka, ale děj se odehrává zřejmě před zrušením poddanství v roce 1848. 🙂

Další odpovědi
agentpv

Myslím že v jednom dílu Trauttenberg prodává vodu za krejcary = takže to bude před rokem 1892, kdy začaly platit koruny a haléře.

Kelt

Není důležité, kdy se odehrává děj. hlavně je důležitý obsah a pointa pohádek. Je tam několik postav a každá tam má svůj význam. Děj se asi nedá určit přesně, protože se nemůžeme čeho chytit. Je tam štěpanický baron, tedy by to bylo do období feudalismu, i když ta postava je asi vymyšlená. Možná podle nábytku, jídla a pod. Ale pohádky začínají bylo nebylo.

seraphico

Nejsou to Krakonošské, ale Krkonošské pohádky. Dohledat jste to ani nemohl:

"Charakteristickým znakem souboru Krkonošských pohádek je jejich situování
do lesů, hor a vesnic Podkrkonoší. Většina lidových pohádek se vyznačuje právě neurčitostí místa i času, k čemuž jim slouží vstupní formule typu: bylo to před dávnými časy v daleké zemi. „Takové vstupní formule nemají pouze dekorativní funkci; mají především funkci signální. Upozorňují posluchače na počátek pohádky a hlavně na to, že příběh, který uslyší, se stal mimo všední a pozemskou skutečnost.“

https://is.muni.cz › diplomov…PDF
diplomová práce – IS MUNI

JežíšKristus

*ve kterém

Rocker

Bylo,nebylo…