Avatar uživatele
Lečo

V jakém/kterém období byste nejradši žili?

V jakém časovém období by jste žili? A proč? Například 1960 až 2000 nebo tak.

--
V jakém období by jste nejradši žili?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? DoTazatel, anonym před 1470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DoTazatel

Je jen jedna doba a je třeba žít přítomností.

Kam bych se ale chtěl podívat? Všude, ale hlavně do starověku (Mezopotámie, Egypt, Persie, Čína, Fénicie, a hlavně Řecko, Řím). A odnesl bych odtamtud všechny ztracené spisy (z knihoven, např. z Alexandrijské), protože i když máme zachováno „pár“ starověkých spisů, tak je to naprosté minimum (často ještě v útřžcích, ve zlomkách) a většina děl a vědění je nejspíš nenávratně ztracena.
To, co se dodnes dochovalo je jen zlomek ve srovnání s tím kolik spisů a jejich autorů existovalo…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Podobných otázek je v archiovu několik. Pokud vás zajímají další názrory projděte si archiv.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=V%20kter%C3%A9m%20ob­dob%C3%AD%20bys­te%20cht%C4%9Bli%20%C5%B­E%C3%ADt%20

V jakém? Třeba v tom, které se objevuje v pohádkách.

V kterém? V současnosti,. za minulost bych ji nevyměnila. Co bylo už dávno není, do minulosti se vracím jen v knihách či filmech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Žijem teraz pre túto dobu. A taký detail „V jakém/kterém období byste nejradši žili?“ ten je súčasťou môjho života. Pomocou štúdia histórie, nielen človeka, získavam znalosti o danom historickom období a pomocou priateľky „Kráľovnej Fantázie“ sa prenášam prežívať životy tých čias. S prekvapením neustále zisťujem, že ľudia napriek civilizačnému pokroku, fyzickému a duševnému vývoju, majú rovnaké vlastnosti, bez ohľadu na roky, stáročia, tisícročia, ktoré ich od seba oddeľujú.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nejspokojenější jsem teď, v současnosti. Do dob minulých bych se vypravil jen tak na dovolenou. Třeba být hostem u císaře Augusta v Římě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V době kamenné. Proč? Protože by se mě to líbilo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

V renesanci, nebo ve starověkém Římě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

60. léta v Západním Německu, ne snad, že by to bylo úplně skvělé obdbobí, ale chtěl bych poznat tu atmosféru. Také je to doba, kdy politika ,,měla" vize a spoustu výzev.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

2020 až 3020. Proč? Bo tolik by mě snad už unavilo. Snad…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

DoTazatel, ste si vedomý trestného činu, že by ste vlastne odcudzením, ukradol tie spisy v snahe zmeniť históriu?
Hovorí vám niečo pojem „Motýlí efekt“? Viete si predstaviť následky, ktoré by vašou svojvoľnou zmenou histórie mohli vzniknúť?

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

No tak opsal, odnesl těsně před požárem nebo vypleněním kresťanů aj, co já vím… :'D
Motýlího efektu jsem si dobře vědom… zakldádám na tom „svou“ hypotézu o předurčenosti osudu a celkovému propojení. :)

Stejně už se ptal, do které doby bychom chtělí jít auž jen to, že bychom se tam objevili (a „nic“ neudělali) by změnilo celkm dost věcí.

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Použite môj spôsob cestovania časom, o ktorom píšem v odpovedi. 🙂

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek