SanJay .

V jakém kontextu se používá/la fráze „Nevědomost hříchu nečiní“?

V jakém kontextu se používá/la fráze „Nevědomost hříchu nečinní“?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o slova z bible, tedy původně pro věřící.

Třeba Ježíš na kříži zvolal: " Otče, odpusť jim, vždyť nevědí, co činí. "

Ježíš prosil svoého otce, boha,. aby odpustil, těm, kteří mu blížili. Bere jejcih vinu na sebe. Proto hříšníci nejsou za čin zodpovědní, protože si neuvědomují svou vinu.

Známá sokratovská slova o nevědomosti – vím, že nic nevím.

Za chybu z neznalosti nelze činit dotyčného odpovědným, i když nevědomost si často zaviní každý sám, protože nedodržuje morální pravidla atd.
I

Další odpovědi
dubraro

V přesně opačném k frázi „neznalost zákona neomlouvá“.

Pepa25

Pro omluvu chyb z neznalosti, kdy může být nevědomost brána jako polehčující okolnost.
Vychází to z toho, že hřích je podle jedné z definic „vědomé a dobrovolné porušení Božího zákona“.
P.S. „činí“ má být jen jedno „n“