Hasič Rick

V jaké pozici byli volyňští Češi za 2. světové války?

Byli volyňští Češi za druhé světové války na straně Ukrajinců, Poláků, nebo byli v neutralitě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nic moc. Ze strany Němců byli vražděni stejně jako Rusové a Ukrajinci. Ze strany Rusů stejně jako Ukrajinci. A ze strany nacionalistických Ukrajinců vlastně taky. Odlišovali se tím, že se zasloužili o vznik Prvního československého armádního sboru, někteří utekli bojovat na západ ke Spojencům. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Voly%C5%88%C5%­A1t%C3%AD_%C4%8Ce%C5%A1i­#Druh%C3%A1_sv%C4%9Btov%­C3%A1_v%C3%A1lka