Aura

V čem všem je možné odesílat zásilky?

Hlavně přes Českou poštu a co se týká knih. Doma jich mám spoustu, hodlám prodávat a očekávám, že ne vždy si každý objedná stejné množství a tím i stejnou velikost balíku. Pak vzniká dilema, který obal použít, zda krabice a teď jakou velikost, nebo nějaké obaly přímo na knihy, ale těch je taky víc druhů. Nejde zkrátka předem koupit několik stejných obalů, když nevím, jakou to bude mít velikost. Dokonce i knihy jsou různě velké a ještě si každý může objednat jiné množství. Výslednou velikost balíků není možné odhadnout a podle toho nakoupit. A hlavně plno firem nabízí takové obaly od minimálních kusů, člověk pak nemůže koupit míň jak 25 ks jednoho druhu krabice.
Četla jsem, že je možné posílat balíky zabalené jen v novinách. Například kniha omotaná bublinkovou fólií, zabalená do novin. Je to skutečně možné? Příjme pošta takový balík? Myslím, že když jsem kdysi objednávala z antikvariátů a od soukromníků, tak některé takhle zabalené skutečně byly. Jenže už si nejsem jistá.

Popřípadě, nevěděli byste o nějakých vhodných, nejlépe nastavitelných obalech na knihy. Myslím, že existují nějaké takové, které se dají přizpůsobit velikosti a množství knih, dají se např. utáhnout, ale nikde jsem nenašla.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si, jak se vyjadřuje ČP k balení zásilek.

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/baleni-postovnich-zasilek

Loni jsem posílala knihy, letos spíš dostávám různé předměty. Z internetových obchodů jsou všechny v krabičkách. Od soukromé osoby jsou zásilky zabaleny v neprůsvitné černé fólii.

Odesílané knihy jsem zabalila do balicího papíru, pokud šlo o stejnou velikost, jinak v krabici. Spoje přelepila izolepou. Větší balík jsem převázala ještě motouzem, lépe se přenáší.

Můžete balík odeslat jako balík do ruky, nebo na poštu. Pokud znáte číslo mobilu příjemce a napíšete je na podací lístek,, dostane SMS s uvedením, kdy mu balík do ruky bude doručený.

Další odpovědi
Justin1

Vzpomínám si, že asi minulý rok jsem posílal několik málo knih tak, že jsem je zabalil asi do čtyř listů A4 slepených izolepou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Podací lístek nemá být nalepený na zásilce. Podací lístek si nechává odesílatel jako potvrzení o odeslání zásilky.

Aura

Aha, tak děkuji. Já bych to tam už nalepila. :)

Aura

Justin1, děkuji. :) A tedy vůbec žádný problém s přijetím balíčku na poště?

Justin1

Na poště s tím problém nebyl.