Avatar uživatele
Aura

V čem všem je možné odesílat zásilky?

Hlavně přes Českou poštu a co se týká knih. Doma jich mám spoustu, hodlám prodávat a očekávám, že ne vždy si každý objedná stejné množství a tím i stejnou velikost balíku. Pak vzniká dilema, který obal použít, zda krabice a teď jakou velikost, nebo nějaké obaly přímo na knihy, ale těch je taky víc druhů. Nejde zkrátka předem koupit několik stejných obalů, když nevím, jakou to bude mít velikost. Dokonce i knihy jsou různě velké a ještě si každý může objednat jiné množství. Výslednou velikost balíků není možné odhadnout a podle toho nakoupit. A hlavně plno firem nabízí takové obaly od minimálních kusů, člověk pak nemůže koupit míň jak 25 ks jednoho druhu krabice.
Četla jsem, že je možné posílat balíky zabalené jen v novinách. Například kniha omotaná bublinkovou fólií, zabalená do novin. Je to skutečně možné? Příjme pošta takový balík? Myslím, že když jsem kdysi objednávala z antikvariátů a od soukromníků, tak některé takhle zabalené skutečně byly. Jenže už si nejsem jistá.

Popřípadě, nevěděli byste o nějakých vhodných, nejlépe nastavitelných obalech na knihy. Myslím, že existují nějaké takové, které se dají přizpůsobit velikosti a množství knih, dají se např. utáhnout, ale nikde jsem nenašla.

Upravil/a: Aura

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1271 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Přečtěte si, jak se vyjadřuje ČP k balení zásilek.

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/baleni-postovnich-zasilek

Loni jsem posílala knihy, letos spíš dostávám různé předměty. Z internetových obchodů jsou všechny v krabičkách. Od soukromé osoby jsou zásilky zabaleny v neprůsvitné černé fólii.

Odesílané knihy jsem zabalila do balicího papíru, pokud šlo o stejnou velikost, jinak v krabici. Spoje přelepila izolepou. Větší balík jsem převázala ještě motouzem, lépe se přenáší.

Můžete balík odeslat jako balík do ruky, nebo na poštu. Pokud znáte číslo mobilu příjemce a napíšete je na podací lístek,, dostane SMS s uvedením, kdy mu balík do ruky bude doručený.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

Vzpomínám si, že asi minulý rok jsem posílal několik málo knih tak, že jsem je zabalil asi do čtyř listů A4 slepených izolepou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Justin1

Podací lístek nemá být nalepený na zásilce. Podací lístek si nechává odesílatel jako potvrzení o odeslání zásilky.

před 1271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Aura

Aha, tak děkuji. Já bych to tam už nalepila. :)

před 1271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Aura

Justin1, děkuji. :) A tedy vůbec žádný problém s přijetím balíčku na poště?

před 1271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Justin1

Na poště s tím problém nebyl.

před 1271 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek