V čem podle vás tkví důsledek úpadku sociální demokracie?

Odpovědi
elkon

Protože měli v čelních funkcích šmejdy a také nedokázali tahat za jeden provaz.

Edison

V tomtéž, jako u ostatních tradičních stran. Nejsou schopni být tím, čím bývali. Levicové strany nejsou levicové, pravicové nejsou pravicové. Někdy mají v programech náznaky, ale po volbách se ty levicové začnou chovat pravicově a naopak. Další problém je, že nemají osobnosti. Stabilní osobnosti.

aliendrone

Obecně nebo konkrétně? Z obecného hlediska socdemáci nadále NEMAJÍ smysl. Ohledně zavedení ROZUMNÝCH sociálních vymožeností (jejich prosazení byl hlavním důvodem vzniku socdem všude ve světě) už není co řešit. Dokonce lze vysledovat ÚSTUP od stávajících, resp. kdysi zavedených.
Zkrátka se socdem přežilo, podobně jako kdysi „kališníci“ a nyní vlastně nemají žádný smysluplný program. (venkoncem to nemá ŽÁDNÁ prosystémová strana – viz Edison)

A pokud jde konkrétně o ČSSD, tak viz odpověď elkona. Jen bych dodal k těm šmejdům přívlastek „neschopní“. ;) :D :D

led

V odklone od pôvodnej myšlienky socdem. Možno sa to mnohých dotkne: ale základným nepísaným motto súčasnej politickej scény vo svete je, bez ohľadu na štát: „Uchmatni si, čo sa ešte uchmatnúť dá. Po nás príde Potopa.“

Dochy

Já nevím, ale…
Zamýšlel jsem se nad smyslem otázky, ale koukám že spousta lidí ne… Řekl bych že všechny dosavadní odpovědi řeší příčinu úpadku. Dotaz je ale na důsledek.

orwell

Když ona je ta otázka taková nějaká divná. „V čem tkví důsledek úpadku?“ Chápal bych otázku „Co je důsledkem úpadku…“, nebo „Jaký je důsledek úpadku…“ Na otázku položenou uživatelem se mi vtírá odpověď, že v úpadku samotném.

Dochy

„Když ona je ta otázka taková nějaká divná.“ – mno právě 😉
Možná je gramaticky správně, ale nějak není česká 😉

anonym

Omlouvám se pánové. Asi by měla znít: V čem vidíte důsledky propadu sociální demokracie?