Srandista

V čem jsou Češi opravdu dobří?

Ať už v tom dobrém či špatném slova smyslu.

Nejlepší odpověď
paul1

Lepší zkušenost mám s Moravany, tam nechybí ochota pomoci, soucitnost a dobrosrdečnost.

Další odpovědi
marci1

Češi jsou na prvním místě v pití piva 🙂. Dále v kladném slova smyslu třeba ve výrobě nanovláken, v kardiologii a kardiochirurgii, v péči o předčasně narozené děti, v jaderném strojírenství atd.

quentos

Je toho spousta. Kromě výroby piva a špičkové lékařské péče máme skvělé světové skadatele a hudebníky, vědce, spisovatele (která malá země se může pochlubit tolika světoznámými spisovateli jako my?), herce a režiséry, hokejisty, tenistky…

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Czechs

annas

Záleží na úhlu pohledu. Něco, co jsem slyšela nebo četla.

Nejlepší:

Prý máme nejvíce pejsků v Evropě.
Zřejmě hodně čteme, víc si půjčujeme knihy, máme nejvíce knihoven.
Češi nejvíce pijí pivo, i když ne s bobkem …
Turistické značky a značení tras.

Nejhorší :

Kdysi jsem slyšela v pořadu Jana Krause, říkala to žena, která žije v cizině a navštěvuje v ČR své příbuzné.

Češi nejvíc páchnou, jsou cítit potem. Především je to poznat v létě v dopravním prostředku.

elkon

Třeba výroba piva, výroba počítačových programů a her.

Ametyst

Jsou koumáci. Jsou dobří v improvizaci, jsou flexibilní. Jsou dobří v dabingu, bohužel včetně dabování cizi politiky. 🙂

zjentek

No v hokeji! VIVAT JARDÓÓ!!!

Hlada

Že jsme švejkové a smějící se bestie. Neválčíme, spory řešíme smírně, s každým nepřítelem se dohodneme. Díky tomu máme zachovalou zemi s minimem ztrát ve válkách.

JežíšKristus

A co to je, Češi? Udělejte si testy DNA, budete koukat, odkud pocházíte. Většina Čechů jsou Frankové a Germáni.

RyuzakiKate

Mimo již zmíněného bych ještě dodala kutilství, aneb „je to moc drahý, radši si to udělám sám/sama“. Denní praxe :)

Houstička

v souloži

MichaelOffic

Máme nejlepší politiky v rozkrádání peněz statu :)

Radomír.cz

Podle mě jsme první stát v Evropě v kupování si bulvárních novin a časopisů. Jen si to myslím, nemám to ničím podložené. 🙂
Ale jsme dobří ve sportu a ve výzkumu např. rakoviny.
Češi také vymysleli stroj ERVOeco, který dokáže proměnit plasty a biomasu v další produkty. Podle mě jsme národ kutilů a chalupářů.

D. Kell.

Souhlasím s quentos, to jsou ty dobré, ale ráda bych i uvedla, že Češi jsou snad mistři světa v závisti. Jen málokdo druhému přeje úspěch. Taky by konečně mohli přestat nosit na místo tašek pomuchlané igelitky. Tím jsou opravdu známí po celé Evropě.

Pro nick JéžišKristus:
40% obyvatel Česka má shodné genetické znaky s jinými obyvateli slovanských zemí střední a východní Evropy.
Dalších 25% pochází z románských zemí, jako je Francie či Itálie,
a 11% se geneticky nejlépe shoduje s obyvateli Balkánu.
Teprve poté s 10 % následuje obyvatelstvo germánského původu, s dědičnými znaky shodnými s Němci a Skandinávci.
Takže jsou Češi stále ještě Slovanský národ. Když porovnáme Němce, podle poslední studie má pouze 6 % Němců germánské DNA, 30 % má východoevropské, tedy slovanské a také každý 10. má židovské kořeny, takže jsme na tom oproti Němcům ještě dobře.

karel kocman

Češi jsou patolizalove Nemcum už od doby Moravského království, Moravané jsou slušný národ, doufám, že se jim podaří žít svobodně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.