Complex

Uživí se ještě „kotelník“, nebo je už standardem vlastnit automatické kotle?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud myslíte topiče, to není kotelník, tak se nazývá čert, pekelník., ten se určitě uživí.

Slangově je to pojmenováná pro toto jedince, který je „cool“ – slang mládeže. Podle SNČ.

V inzerátu jsou nabídky na práci u asutomatických kotlů spojené – topič, údržbář, někdy i skladník.

Ale i kotle je třeba hlídat. Nabídky práce

https://www.ca­reerjet.cz/pra­ce-topic-kotlu.html

Další odpovědi
Kepler

Tam, kde snad ještě mají uhelné kotle, tam se to bez lidské obsluhy neobejde. Je to velice vzácná životní zkušenost, dnes jsou z bývalých kotelníků významné politické osobnosti a teď vydělávají až 100× tolik, jako za mlada. Dneska už je to problém, naše politická nejvyšší garnitura si uvědomila budoucí nebezpečí a konkurenci, tak hromadně podporují plynofikace celých obcí a měst. Tam už kotelníka není třeba, jede to automaticky.

ivzez

„Kotelnice“ Jílková má myslím celkem slušnou obživu.