Anonym*

Když bude člověk chtít, může žít v anekumeně? Znáte příklad takové oblasti?

Chtěl jsem se zeptat ohledně oblasti ANEKUMENA (oblasti nevhodné pro osídlení) – Ale když člověk bude chtít, tak tam žít může, ne?
Jaký stát, město nebo nějaká oblast je anekumena?

Nejlepší odpověď
annas

"Anekumena – oblasti planety Země, kde se lidé neusídlili, jako je Antarktida, americký a sibiřský sever, většina bezvodné pouště, vysoká pohoří a rovníkové lesy. ,20 % zemské souše "
http://www.naj­di.si/najdi/a­nekumena
--

"Ćlověk postupně osídlil svýjimkou Antarktidy všechny světadíly. Nejprve obýval nejúrodnější nížiny a roviny. Později se díky své přizpůsobivosti dostal i do výše položených oblastí a do méně výhodných podnebných pásem. Postupně osídlil chladná území i pusté horké pouště, z pevnin se dostal na velké i malé ostrovy roztroušené voceánech. Tak se postupně rozšiřovala ekumena -území obývané člověkem.

Naopak se zmenšovala anekumena-neobydlené území. Dnes člověk alespoň dočasně pobývá i v nejnehostin­nějších místech -na vědeckých stanicích či ve velehorách, na ropných plošinách uprostřed moří i v bezprostředním sousedství činných sopek."

https://theses­.cz/id/h78v57/DP_Da­niela_Bakov.txt

Podmínky po život jsou nepříznivé – extrémní teploty, nemožnost obživy.

Další odpovědi
Pepa25

Samozřejmě tam může teoreticky žít, ale neuživí se tam, navíc podmínky celkově budou nevhodné k životu.
Typické příklady jsou poušť a velehory.