zjentek

Už v Čechách existuje typ bankovního účtu, u vedení kterýho bych na poplatcích nezaplatil vůbec nic?

cHCI NEPLATIT NIC, především mně jde o platby kartou, výběry z matu, převody, plnění různejch peněženek na netu…

Naopak mně nevadí platit za služby třetích stran- PayPal, různá inkasa…

Doporučte, děkuji.

.............­.........

„…někdo ty zahraniční poplatky zaplatit musí.“ Banky ať si potřebný poplatky pro svůj řádný chod mezi sebou platí ze zisků, plynoucích z dispozičních práv k finančním prostředkům klienta, přičenž podobné základní poplatky při mezinárodních převodech se v tomto kontextu stávají směšnými.

Ještě otázka:
Která banka v Čechách je dnes „the best“ pro vedení běžného účtu, kdy na tento od klienta měsíčně přiteče do 30tis.kč, ne však méně než 20tis/měs… dá se některá z těchto bank podobně označit za „tu pravou“?

Doporučíte banku k ukládání příjmů, které se svou výší zhruba vyrovnají měsíčním nákladům klienta, čili jeho útratě? (Jiný procesy na účtu probíhat nebudou.)

Nejlepší odpověď
ivzez

Používám AirBank, za služby, které používám, neplatím nic (převody,
platby kartou a výběry z vlastního bankomatu jsou bez poplatků).

Četla jsem, že AquaBank má bez poplatků výběry ze všech bankomatů
i výběry v zahraničí bez poplatků. Je tam ale nějaký problém s vklady → buď
převodem nebo poslat poštou (nevím přesně).

Slušně by na tom měla být i FioBanka, která má navíc levné převody v eurech.

S plněním peněženek nemám žádnou zkušenost.

Další odpovědi
Arne1

A to jako v celém světě? To asi ne, někdo ty zahraniční poplatky zaplatit musí.
Ale dost se tomu některé produkty blíží.

Rokio

Běžný účet z UniCredit Bank je téměř bezpoplatkový. Musíš mít na něm ale příjem alespoň 12.000 Kč měsíčně.

Platba debetní kartou je zdarma, výběry ze všech bankomatů jsou zdarma, za převody se neplatí a se čtvrtým bodem si nejsem jistý.

Brblal

U mBank se neplati take nic.

Dochy

Já doporučuji AirBank a mBank.
AirBank: Běžné operace zdarma, výběry z vlastních bankomatů zdarma, cizích 25,–, při 5 nákupech kartou v měsíci je účet úročen 1% (jen do určitého zůstatku)

mBank: Běžné služby zdarma, výběry v libovolném bankomatu zdarma při výběru nad 1500kč (nebo ekvivalent v cizí měně)

Ani u jedné z nich není podmínka na pravidelný příjem. mBank je proslulá trochu horšími konverzními kurzy pro platby v zahraničí a poněkud nepřehledným internetovým bankovnictvím. Pro platby v zahraničí radši používám klasickou kreditku od jiné společnosti.

Mc Merkurion

… voni jsou stále i v čechách účty s poplatky ??? tak to nebude bankou, ale klienty, že u ní stále jsou … podmíky tebou nastavený ti splní kdokoli …

Dochy

Ano jsou. Některé nabízejí osobní přístup a řešení i nestandardních požadavků. Některé nabízejí osobní přístup kde Tě osobně vyfuc… s Tvými nestandardními požadavky…

Jinak řečeno: U některých za své prachy dostaneš i nějakou službu navíc., ale většinou jsou to jen zkostnatělé molochy které se ohánějí rádobytradicí a rádobyzkušenostmi…

Rokio

zjentek: Nejlepší běžný účet má aktuálně UniCredit Bank. Zde je odkaz na popis bú: https://www.u­nicreditbank.cz/cs/ob­cane/ucty/u_kon­to.html

ivzez

Nesouhlasím.
Jakmile je tam podmínka učitého příjmu, není to nejlepší účet.