Avatar uživatele
Malvína

Už u vás byli Tři králové? Přispíváte jim do kasičky?

U nás už zvonili, tak jsme dali jako každý rok. Občas mám obavy, zda peníze doputují, kam mají. Mám raději přímou pomoc, ale neotvírejte a nedejte, když tam ty děti stojí a hezky zpívají 🙂
Jak se k tomu stavíte?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Pepa25 před 488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jirka F

U našeho domu už tři králové dva roky nebyli. Takže jsem přispěl DMS. Tak dnes už u nás po 2 letech byli.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Zatím nebyli, když přijdou, tak dáme.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Ne.
Tady, po domácnostech žádní nechodí (jen ke „známým“ věřícím ovečkám).
V průběhu roku chodívám do Tříkrálové kavárničky. Z každého nápoje, zákusku, zmrzliny apod., jde 1 Kč na charitu. Je tam celý rok i kasička. Někdy se koná sbírka na konkrétní osobu. „Potřební“ dostanou zavěšenou (předplacenou) kávu.
Prostor a zahrádku poskytuje majitel domu zdarma. Zaměstnanci mají ID 2. stupně (na mzdy přispívá PÚ. Ceny jsou velmi lidové.
Pan vedoucí (ředitel s mnoha aktivitami) má příliš velké srdce a mnohdy podporuje i lecjakého filutu, než ho prokoukne ;D Na faře je pečený, vařený, pomáhá, kde a komu může. Děti mají zdarma 14 dní na táborech. Shání sponzory a je velmi akční.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

K nám příjdou až zítra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Na dveřích mám načmárané takové „duchovní“ symboly, aby se zalekli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Přispívám. Jednou jsem dokonce s koledníky chodil. Nevděčná akce, člověk kolikrát neví, co si o tom lidi myslí. Navíc jsme chodili celé odpoledne, takže to na děcka bylo už dlouhé. Ale když bylo hotovo a vraceli jsme se z vedlejší vísky, tak se už stmívalo a na cestu nám svítila Betlémská hvězda. Skutečná paráda!

(S tou hvězdou to bylo tak: na Štědrý den 2007 bylo na obloze menší vánoční divadlo. Mars k nám byl velmi blízko a byl celý prosinec a leden velmi dobře viditelný, dominoval obloze. A na Štědrý den byl v opozici a zároveň byl na chvilku v konjunkci s Měsícem. Tedy samozřejmě byl velmi dobře vidět i po Novém roce na tři krále a my jsme ho měli při návratu přímo před nosem. Stejný úkaz (Mars v opozici a konjunkci s Měsícem) nastal po 15-ti letech také loni, ale bylo to o 2 týdny dříve, už 8. prosince 2022).
https://zpravy­.aktualne.cz/be­tlemskou-hvezdu-neuvidite-vanocnimu-nebi-vladne-mars/r~i:arti­cle:517215/
https://zoom.i­prima.cz/vesmir/me­sic-a-mars-194946

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

U nas byli vcera az za tmy, byli uz unaveni. Rekla jsem jim, ze nemusi rikat koledu, ale rekli ji. Kasicka byla opravdu plna, sotva se tam neco veslo, pry byli lide stedri. Ale nejvetsi zajem projevil ten jeden maly kral o cukrovinky, ktere dostali, hned je zacal zkoumat. Ujistila jsem ho, ze je tam dost pro vsechny!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Myslím, že to je krásná tradice a je skvělé se do ní zapojovat. Je to zábavné pro děti a také podporuje dobré věci. Rozumím obavám ohledně toho, kam peníze jdou, ale většinou je zřejmé, že kolekta je pro charitativní účely.

Pokud máte pochybnosti, doporučil bych zkontrolovat, zda skupina, která chodí kolem, je spojena s konkrétní charitou nebo organizací. Také si můžete vyhledat informace o tom, jak je peníze využívají, pokud vás to zajímá.

Celkově si myslím, že je to pozitivní způsob, jak se zapojit do komunity a podpořit dobré věci. Dal bych jim peníze a také bych se přidal k zpěvu!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek