Smackdown

Už se přišlo na to, že bermudský trojuhelník má 3 základny, které vyvolávají rušivý moment?

Nejlepší odpověď
annas

Zatím se uvádějí o záhadě bermudského trojúhelníku j níže uvedené iánformace.

Záhada bermudského trojúhelníku vyřešena ?

Britští vědci se domnívají, že 30metrové určité druhy vln mohou být důvodem, proč tolik lodí zmizelo v tajemném Bermudském trojúhelníku.

Experti na univerzitě v Southamptonu ve Spojeném království se však domnívají, že tajemství lze vysvětlit přírodním jevem známým jako „rogue wave', tzn.vlny banditi, vyložení zabijáci“

I když bylo vysvětlené, mýty přetrvávají.

https://www.new­s.com.au/travel/tra­vel-ideas/weird-and-wacky/scientists-claim-to-have-solved-the-mystery-of-the-deadly-bermuda-triangle/news-story/308a140be­594ef53a9016a03c85e­e18c

https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/133­1108-obri-vlny-nejsou-mytus-oceanologove-hledaji-jejich-pricinu

„Setkání zaoceánské lodě s takovou vlnou končí vždycky katastrofou. Je ale pravda, že v dnešní situaci rychlé lodě dokážou tlakovým nížím uhnout, to znamená, že s dokonalou astronavigací a hlavně se znalostí počasí se dokážou extrémním místům vyhnout a dnes se týkají jen osamělých mořeplavců na plachetnicích starého typu,“ vysvětlil Krautschneider.

Obří vlny nemusejí být vždy osamělé. „Naprosto nečekaná, ničivá a jednotlivá přichází samotná jako veliká vodní stěna, nebo má doprovod – námořníci říkají některé obří vlně ‚three sisters‘, tzn. tři sestry chodící za sebou,“ uvedl Kukal."

Další odpovědi
Drap

Ještě ne

ivzez

Ne, nepřišlo.
Ještě pořád má každý trojúhelník pouze jednu základnu a dvě odvěsny.

Poznámka k diskuzi:
Dochy má pravdu → jazyk toho článku na webu ČT 24 je hrozný.
(I na mne působí dojmem, že jde o text
z překladače. Autor věděl, proč se nepodepsal.)

Např.:
»Rudolf Krautschneider, mořeplavec:
„Každý námořník, který se plaví po moři desítky let, viděl obří vlny a byl šťastný, že je viděl na horizontu, že se nezúčastnil té vteřiny a toho místa, kde vznikly.“«

(Z)účastnit se lze nějaké akce, události apod., nikoliv vteřiny či místa.
A podobných „perel“ je v textu více. (Chyby jsem tam nahlásila.)

aliendrone

No, ono se to vědělo jaksi od začátku! Hele, víš jak to chodí – kdyby měl 4, tak by to byl čtyřúhelník, no! ;) :D :D

BTW – k těm vlnám – podle klasické mechaniky mohou mít na Zemi výšku max. 27m myslím. Proto se také vědci smáli tvrzení námořníků o „supervlnách“. Pak ovšem někoho napadlo k výpočtu použít nesrovnatelně vymakanější Schrödingerovu vlnovou mechaniku – a ejhle! Stometrovým vlnám se již nikdo nesměje! ;) :D :D

Jinak proč se tam dějí častěji nehody než jidne? Asi ze stejného důvodu, jako proč je víc bouraček na křižovatkách a ne na polních cestách. ;) :)

mosoj

Se ptáš, nebo nám to sděluješ?

annas

Převzala jsem článek z ČT24, citovala jsem, vložila odkaz, text jsem neupravovala.

Považuji za nefér mně kritizovat, aniž si článek přečtu – viz Dochy, že jsem jej chybně přeložila.

Jak jsem napsala, je možné reagovat na chyby přímo u článku.
Možná jsem mohla vložit jiný zdroj, ale stalo se.
--

Rovněž to, že někoho peskuji, není pavda.

annas

Bota – patří "mě " kritizovat … není pravda.

aliendrone

ivzez>>> Technická – já bych i souhlasil s těmi odvěsnami, POKUD byste místo slova „základna“ použila „přepona“. Chcete-li použít u jedné stran trojúhelníka termín „základna“, zbylé dvě strany jsou „ramena“ trojúhelníku.

U trojúhelníku můžete coby „základnu“ vybrat jakoukoliv stranu a např. k ní vytyčit „výšku“ (např. pro účel výpočtu obsahu), zatímco „přepona“ je jednoznačně vyhrazena pro NEJDELŚÍ stranu. ;) :)
(pochopitelně mluvím o standardní euklidovské geometrii)

Dochy

Annas: Tohle snad nemyslíš vážně? Automatickej překlad bez korekce?
Těch „30 milionů určitých vln“ jsou ve skutečnosti třicetimetrové vlny v originále „rogue waves“ – v češtině někdy jako zabijácké, obří nebo bludné vlny.

annas

Pokud jste pozorně četl, ty určité vlny se nazývají ‚rogue wave‘, tzn. banditi, vyložení zabijáci,“

Jsou to přece určité vlny, které se nazývají …

annas

Samozřejmě patří 30metrové, zapomněla jsem opravit

Ve vaší poznámce jsem se zaměřila jen na překlad slova „vlny“,

Znova jsem si přečetla svou odpověď, ten milion je samozřejmě blbost.

Dochy

O hodně lepší. Přesto „…že 30metrové určité vlny …“ není česky.

„zmizelo o tajemného“ také nic moc.

"Obří vlny nemusejí být vždy osamělé. „Naprosto nečekaná, ničivá a jednotlivá přichází samotná jako veliká vodní stěna, nebo má doprovod – námořníci říkají některé obří vlně ‚three sisters‘, tzn. tři sestry chodící za sebou,“ uvedl Kukal.""

Tohle je celý odstavec, který není česky – pouze používá česká slovíčka. Nemůžu si pomoct, ale poslat někam text který je automaticky přeložený bez korekce považuju za hooodně velký … vošklivost.

annas

Text, který citujete, je z odkazu na ČT24, zřejmě jste si neotevřel zdroj.

Když se vám převzatý text, který je v uvozovkách, nelíbí, reklamujte u autora z ČT24.

Můžete přímo kliknout dole na Nahlásit chybu a napsat, že neumí překládal, i když jméno je české, pochybuji, že šlo o Angličana.

Není ale fér svádět to na mě, když jde o o text z českého zdroje, nikoliv anglického.

Není to od vás fér svádět na mě to, co jsem nevytvořila, ale citovala.

Beru, že jsem neopravila milion a předložku o.

Dochy

Tak citace zpravidla bývají označené jako citace. A je také na Vás co vyberete pro citaci. Tady na servru zpravidla kritizujete a opravujete menší prohřešky než bylo tohle.

A ne, opravdu jsem nečetl celý článek z odkazu. Neviděl jsem k tomu důvod. Zajímá mně otázka a odpověď, podrobnosti v odkazu projdu až když budu chtít další informace. Kvalitněji zpracovaný článek jsem četl poměrně nedávno.

annas

Volte vhodná slova. Nekritizuji nikoho. Otázky upravuji. Uvádím původní a upravenou. Že nečtete, vaše věc.

Už jsem vám navrhla, abyste nabídl adminovi, že budete upravovat otázky.

Citace jsou v uvozovkách, zdroj je uvedený,.

Takže opakuji, napřed jste si měl přečíst článek a pak kritizovat.

aliendrone

annas>>> Proč to nepřiznáte rovnou? Že Vám ZASE Kepler dělal nemravné návrhy, žejo? ;) :D :D

Dejte si na něj POZOR, je to NEMRAVA!!! Chlíváckej!!! ;) :D :D

(BTW – on i Jakub Nemrava byl z Moravy, že? Nepřijde Vám to symptomatické? ;) :D :D)

annas

🙂