dust8

Už někoho napadlo absolvovat cestu kolem světa s dronem, aby jakoby ten dron obletěl s hodně nabíjecími přestávkami zem?

Jak by se to dalo provést?

Odpovědi
Edison

Proč by mělo přistávat? Kvůli nabíjení to teda fakt nebylo. 😁

Zdroj: https://www.ty­den.cz/rubriky/ve­da/mise-dokoncena-letadlo-na-solarni-pohon-obletelo-svet_392111.html

Drap

S dronem doposud ne, ale pokud by byl sestrojen lehká dron s vysokou kapacitou, poháněný solárem, možná by díky tomu, že by nevezl žádnou zátěž navíc, nemusel ani přistávat. Jsi první koho to zřejmě napadlo. Teď už ti jen zbývá sestrojit dron a letět.