dust8

Už někde na konkrétním místě nastalo zároveň zemětření, tsunami i tornádo?

Nejlepší odpověď
annas

1. tsunami a zemětřesení

„Nejčastější příčinou vzniku tsunami je podmořské zemětřesení (animace), a to vlivem vertikálního pohybu mořského dna a následného zvlnění vodních mas. Dlouhé vlny generované zemětřesením mají v oblasti Tichého oceánu na svědomí 84,5% všech obětí za posledních 2000 let .“ atd.

https://www.sci­.muni.cz/~her­ber/tsunami.htm

2. Je možné, že se tornádo nebo zemětřesení objeví ve středu hurikánu?

Ne. . Tornáda jsou produktem bouřek, které se vyvíjejí ze stoupajícího teplého vzduchu. Samotná tornáda se obvykle vyvíjejí blízko okraje aktualizované části bouřky. Vzduch v oku hurikánu klesá a potlačuje tvorbu mraků. Tornáda se běžně tvoří v dešťových kapkách hurikánu.

Zemětřesení? Ano, ale bylo by to velmi nepravděpodobné. Hurikány a zemětřesení jsou nesouvisejícími jevy, takže nic o hurikánu nezabrání zemětřesení. Znamená to však také, že k oběma událostem by muselo dojít společně pouze náhodou.

https://www.qu­ora.com/Is-it-possible-for-a-tornado-or-an-earthquake-to-occur-inside-the-eye-of-a-hurricane

Další odpovědi
aliendrone

Myslíš něco jako „souboj Titánů“, tedy když se Kepler potká s led? ;) :D :D
Myslím, že se to naposledy stalo, když zjentek vstoupil nečekaně do ložnice Emmičky a ona tam NEBYLA SAMA. ;) :D :D