Kepler

Už jste si pokoušeli získat covid pas?

Mám očkovací certifikát a zkoušel jsem to přes portál https://ocko.u­zis.cz/ , a to za pomoci přihlášení jednorázovým kódem přes SMS. Vyplnil jsem údaje a odeslal, nestalo se nic. Prý nebylo nalezeno mé telefonní číslo, přitom jsem si jist, že jsem ho při očkování uvedl. Stalo se to i vám? Kde je zakopaný pes?

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, není to žádný problém. Spíš mě vadí, že ho lze jen otevřít, ale ne uložit. Když jsem se na to ptal na lince 1221, tak mě bylo řečeno, že je to tajná informace, tak pokud ho chci vidět, musím vždy zadat rodné číslo a číslo občanky. Občanku u sebe často nemám a její číslo si nepamatuji. Nechápu, co je tajného na tom, že jsem očkován, nemám problém to kdekoli prezentovat. Pěkná hovadina. Tak jsem si stáhnul do mobilu certifikát, je ve formátu PDF a můžu ho kdykoli otevřít a ukázat. Stáhne se snadno z odkazu v covidpasu. Covidpas jsem otevřel v Očkovacím portálu občana.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, na uvedeném odkazu to bez problémů funguje i pro očkované jen první dávkou (nedávno jsem to tu řešili). Stačí zadat RČ a číslo OP, pak přijde SMS a člověk se dostane na stánku s údaji o očkování a testech, kde si může stáhnout certifikát v PDF.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

elkon, pomocou napríklad klávesu „prtscr“ si vytvorte kópiu obrázkového kódu, vložte do obrázkového editoru, zo snímky vystrihnite nežiadúce (nechajte si len snímku kódu) a uložte ako obrázok, to textové blabla nepotrebujete.
V prípade kontroly pomocou čítačky je možné z obrázkového kódu získať potrebné informácie.