dudu

Uvítali byste nabídku kadeřníků realizovat svoje služby návštěvou domácností?

Přes řadu restriktivních opatření i dnes mají holiči a kadeřníci povoleno obsluhovat svoje zákazníky při návštěvě jejich domácností. A zřejmě by asi řada z nás využití této možnosti uvítala i něco připlatila. Překvapivě však údajné obavy z koronaviru vítězí nad vidinou výdělku a tato možnost je zástupci starodávného cechu lazebníků šmahem odmítána. Momentální ztráta výdělku je pro ně zřejmě snesitelná a nářky malinko pokrytecké. Nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdybych měl pro hezkou kadeřnici práci, jistě bych tu možnost uvítal. Bohužel svůj sporadický porost hravě zvládnu sám během pěti minut strojkem značky Remington, takže jsem o tu radost připraven.

Další odpovědi
Edison

Mno… odpověděl sis.Je to jak říkáš. Situace, kdy důchodci jednou rukou dávaj na útuplky a druhou maj nataženou se slovy, že jim nestačí ani na chleba, a to není jediná situace, stále přetrvává.

Ametyst

Proč by se měli dobrovolně stavět „do první linie“? Nejdřív se tu vyrobí strašmediální hysterie, a pak se máme divit, že lidé jako holiči a kadeřníci vyhodnotí rizika tímhle způsobem?

marci1

Ne, neuvítala. Kontakt by byl velmi blízký. 🙂
„Mohu mluvit za Asociaci kadeřníků ČR, a ano, sice máme možnost navštívit zákazníky doma, ale nedoporučujeme to,“ říká majitel kadeřnického Studia Václav Pražák. „Nemůžeme mít odstup od zákazníka dva metry. To prostě nejde. Naopak, jste dlouho vedle něj, dotýkáte se jej. Kdyby byl nakažen, přenos je stoprocentní,“ dodává."
Zdroj: https://morav­skoslezsky.de­nik.cz/podnika­ni/kadernice-koronavirus-klienti-20200403.html

ten který je

Je to hloupý nápad.Myslim si že i dočasný pokles blondýnek nikomu vadit moc nebude. 🙂

dudu

ad Edison: tvoji reakci považuji nejen za poněkud zmatečnou, ale i od věci. Z blábolů opozice v poslední době vyčnívá, že vláda zaspala a hrubě zanedbala péči o seniory. V něčem třeba mají pravdu, ale....., nemá snad většina stařenek a stařečků děti a rodinu, tedy ty nejbližší, kteří by automaticky v podobné situaci měli adekvátně reagovat? Nebo dnes platí, státe já platím daně tak se o ty moje starouny postarej, i kdybys ses z toho měl pos..t!

Edison

Jak by věci být měly a jak jsou jsou ovšem dvě naprosto odlišné věci. Ono to vypadá zmatečně, ale… v širších souvislostech to spolu sovisí. Konkrétně s tím podivným pokrytectvím. Další příklad: Chtěli jsme kapitalismus, tak ho máme. Teď se něco podělalo a hle… voláme po socialismu (i když to nikdo na tvrdo neřekne). Všichni víme, že ekonomika klesne, všichni víme, že to budeme muset tak jako tak zaplatit. Všichni víme, že budou umírat lidi. Ale nikdo si nechce připustit, že padne podnik. Všichni natahujou ruce pro finanční pomoc. Každý říká, že musíme pomoct všem a na 100%, ale všichni víme, že to nejde. Tak říkáme proč by měly někteří apdnout a jiné bychom měli podržet, proč tyhle jo a tyhle ne… Nikdo si nepřipouští, že to je jako s tou smrtí, neřku-li, že zejména v ekonomice se nejspíš dostaneme do situace, kdy bude nutný rozhodnout, kdo žít bude a kdo ne, bo „plicní ventilátor“ máme jen pro jednoho.

Edison

Ametyst, ale to už jim nikdo nezakazuje, zakazují si to sami. Stejným způsobem by na svou práci mohlo pohlížet spousta a spousta ostatních.