Avatar uživatele
Registrovaný

Úvaha- štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš

Jak byste napsali úvahu na tuto téma ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Peníze pro někoho znamenají štěstí, pro jiného zase štěstí znamená mít peníze... Peníze hýbou světem a mnohým lidem štěstí (třeba to, že žijí, že jsou zdraví, že mají přátele apod.) nedává tolik radosti a pohody.
Za peníze si koupíte movitosti i nemovitosti, ale ne šťastný domov. Stejně tak sex, nikoliv lásku. Pořídíte si nejdražší postel, na spánek peníze nepomohou. Koupíte si knihu, ale vědomosti ne. Poskytnete peníze kamarádovi, ale opravdové přátelství a pocit uspokojení nezískáte. Ano. Zaplatíte doktora, zdraví ne. Zkuste si uložit v bance šťastné mládí a vyzvednout si je po padesáti letech???
Lze řadit peníze na první příčku hodnot? Štěstí se přece neměří podle titulů a peněz, ale podle zdraví a spokojenosti srdce. Ať si tedy každý ve svém žebříčku hodnot udělá jasno, co je pro něho prioritní a za čím se vlastně celý život honí. Za penězi? Za štěstím?

Spíš pro inspiraci jsem napsala několik postřehů. Domnívám se ale, že by učitel neměl dávat žákům za domácí úkol slohové práce. Kde má jistotu, že student vypracuje práci sám? Proto je vhodnější psát slohové práce ve škole na téma, které student předem nezná. Tímto způsobem se učitel přesvědčí o vyjadřovacím schopnostech žáka, o jeho myšlenkových postupech atd. Učitel by si měl uvědomit, že často hodnotí za domácí úkol rodiče, dospělejšího kamaráda, dnes už i uživatele z internetu.
K čemu to vede?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vaši úvahu jste poněkud otočil a hovořit o kupování peněz je zmatečné. Celý život jsem pracoval v oblasti financí a bez mrknutí oka mohu potvrdit skutečnost, že peníze samotné vůbec štěstí nepřinášejí, ale každému dávají volnost. Poté následuje možnost buď přinést štěstí sobě, bližním i svému okolí, nebo ztratit soudnost a všecinko pokazit. Po létech také vím, že okamžiky štěstí si člověk většinou uvědomí až jsou nenávratně pryč jako ta muška zlatá. A to je už hrča peněz houby platná.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já myslím že peníze jsou ke štěstí velmi potřebné.Mě hned tak něco nerozhodí a žiju si fakt šťastně.Když teď ale přítel kvůli špatnému počasí 5 měsíců nepracoval (já jsem na mateřské)a neměli jsme ani na zaplacení složenek,tak to vás úsměv a chuť do života hned přejde.


Avatar uživatele
Zlatý

Dudu nekomentuje text písničky,ale holou skutečnost a v tom má pravdu.
Nakonec otázka nebyla směrovaná na text,ale úvahu o pravdivosti části textu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Štěstí je krásná věc,ale můj názor je,že štěstí nedělají prachy.Záleží co pro koho znamená štěstí.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Pro dudu:Vy tu písničku neznáte,že?

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

Písničku samozřejmě znám, zpívá ji Richard, avšak její slova mne evokovala k myšlenkám, které jsem se snažil stručně vyjádřit.

Mimochodem, opravdu moc hezky o štěstí a životních hodnotách se ve svém příspěvku vypovídá paní Annas. Mňam.

Avatar uživatele
Zlatý

vagra

Pro Annas-ve své odpovědi,jste přesně vystihla podstatu-každý by si měl ten svůj žebříček hodnot,sestavit sám.
U většiny lidí,se postupem věku mění.
Takže nakonec se většinou shodneme na názoru,že zdraví je nejpřednější.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Vagro, máte pravdu. Věkem (nebo spíš) zráním a zkušenostmi se u člověka mění postoj k životu mění. I já považuji zdraví za největší dar. Samozřejmě nevylučuji ani ostatní hodnoty, které mně dodávají pocit štěstí - např. dobré rodinné zázemí.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Dudu, děkuji moc. Těší mě Vaše slova.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3923
Zlatý Drap 2390
Zlatý led 1691
Zlatý marci1 1319
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 986
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.