hannny

Utéct z baráku?

Situace se má tak, že mě rodiče přistihli s marihuanou a zjistili že mám (ex)přítele. Jsem proto zavřená v baráku už více než půl roku, nesmím nikam s nikým ven, jen do školy a ze školy domů. Samozřejmě to byl hrozný šok ze dne na den nemoct chodit ven, vídat se s kamarády apod. Dostávala jsem se z toho šoku alkoholem a tajným chozením do baru v noci o víkendu. Ale takhle taky nejde žít navěky – vycházet ven v noci jak upír, nemoct si užívat sluníčka atd.

Jak to už trvá dlouho a má to trvat minimálně další dva roky, mám prostě pocit že to moje hlava už nevydrží. Chápala jsem, že jsou rodiče naštvání, ale kdyby to vězení netrvalo tak dlouho… chybí mi moct chodit na procházky, vídat se s lidmi atd. Každým dnem mi ta sebraná svoboda vadí víc a víc, je vyčerpávající chodit ven v noci, když musím fungovat i ve dne a do toho se nezbláznit.

Jednu sobotu v noci jsem se v baru seznámila s mým nyní současným přítelem, který mi pomohl přestat smutek utápět v alkoholu a dokonce jsem úplně přestala hulit a je mi díky němu o trochu lépe. Vídáme se pouze o víkendu v noci, což jakoby neni úplně normální a hrozně to vyčerpává. Chce mi pomoct a osvobodit mě. Kromě téhle zapeklité situace mi rodiče způsobili nespočet traumat z dětství, vždy mi dávali najevo že jsem pro ně jen kus hadru. Nikdy jsem proto náš barák úplně nemohla nazývat domovem, necítím se tu dobře. Za 3–4 měsíce bych se k příteli mohla teoreticky nastěhovat.

A teď přichází otázka – co mi vlastně může policie udělat, když uteču z baráku a rodiče mě budou chtít hledat? Mám v plánu nechat vzkaz, aby se mě nesnažili kontaktovat.

Prosím pitomé připomínky si nechte pro sebe, zajímá mě, jestli mě jako může policie odtáhnout k rodičům nebo jak to funguje? 18 mi už bylo, ještě studuju.

Nejlepší odpověď
elkon

I když ti bylo 18, tak pokud tě rodiče živí, měla by ses s nimi dohodnout. Jestli si chceš ale ničit život alkoholem a drogami, je to tvoje věc. Časem přijdeš nejen o rodiče, ale i o kamarády a pod. Bude z tebe troska. Příkladů vidíme kolem sebe dost.

Další odpovědi
Kazatel

Promluv si o tom s rodiči na určitém uvolnění pravidel, ale nejprve zapracuj na svém chování. Kouřit trávu, chlastat a ani toulat se po nocích nesvědčí o nějaké tvé mravní vyspělosti, táta s mámou to s tebou myslí dobře.

Drap

Pokud ti osmnáct neni, tak lze předpokládat, že tě čeká diagnostický ústav.

cappuccino

Rodice si s tebou asi nevi rady, ale urcite to mysli dobre. Kdyby jim na tobe nezalezelo, tahle pravidla by nezavadela.
Pokud se citis tak dospela a zodpovedna, navrhni jim, ze se odstehujes a najdes si nejakou brigadu. Ono ti to souziti s pritelem taky nemusi vyjit.
Ale hlavne bud napred dospela a zodpovedna, pak s tebou budou rodice taky tak zachazet.

hannny

Už nekouřím trávu ani nepiju:) ale spouštěčem proč jsem s tím začala byli oni a jak se ke mně celý život chovali. S nima se na ničem domluvit nejde, chápu že to myslí dobře, ale představte si 2 roky v kuse nevycházet ven. Chodim po nocích ven jen abych se nezbláznila.