annas

Určíte správné příbuzenské vztahy?

1. Otec matky vašeho bratra je váš

  1. otec, b) syn, c) dědeček

2. Syn otce vaší dcery je váš

  1. vnuk, b) syn, c) synovec

3. Matka dcery vaší babičky je vaše

  1. babička, b) matka, c) dcera

4. Teta vaší sestry je vaše

  1. teta, b) sestřenice, c) babička

5. Syn manželky vašeho bratra je váš

  1. otec, b) synovec, c) strýc

Doplňuji:
Samozřejmě jde o vztahy v tradičním typu rodiny. Jsou vyjádřeny složitěji, než je běžné. Převzala jsem z jednoho staršího časopisu.

Výsledky logického testu:

1. c) dědeček, 2. b) – syn, 3. a) – babička, 4. a – teta, 5. b – synovec.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Uf 🙂 jsem trochu zavařila mozek:-))))

Bratra mé babičky zeť v podnájmu:-))))

Další odpovědi
Mc Merkurion

1c
2b
3a
4a
5b

led

Domáce úlohy nerobíme ani učiteľkám češtiny :)
žiaľ písomku robiť nemôžem, výsledky sú už zverejnené

Ale, čo je dcéra dcéry vašej tety, keď sa vydá za vášho otca? :p

anonym

1.c
2.b
3.c
4.a
5.b
to jsem teda zvědavá 🙂

Doplňuji:
už to vidim, trojka…teda asi

Houslovyklic

c
b
a
b

pusinka50

1 c
2 b
3 a
4 a
5 b

Kelt

Zkusím to, 1 c, 2b , 3a, 4a ,5b . Asi jsem to za 3 minuty, než jsem pochopil o co jde. Proč nějaký složitý matematický úkol dokážu hned vyřešit, ale tady toto je problematické, alespoň pro mne.

Roky

c
Doplňuji:
brzy jsem to odeslal

annas

Ad led. Příbuzenské vztahy v moderním svazku jsou určitě hůře řešitelné.
Příště zadám písemnou práci jen pro vás.:-))

annas

čo je dcéra dcéry vašej tety, keď sa vydá za vášho otca?

Jde o pobočnou linii – vztah ke mně.

Já – teta (sestra některého z rodičů + jejich partneři) – dcera tety (moje sestřenice) – dcera mé sestřenice (různé názvy -např. druhá sestřenice).

Druhá sestřenice si vezme mého otce – bude to moje nevlastní matka.

Snad jsem se nezapletla :))

led

:)

anonym

led, praneteř a macecha?

Sůwa

Otázka č. 2 je sporná, tam nemusí být žádný příbuzenský vztah ( jak je v poslední době celkem obvyklé ) 🙂

anonym

1c
2b
3a ale tipuju
4a
5b

Sůwa

pro >česílko< : shodou okolností znám osobně syna a vnoučata Vl. Buriana. Nejvíc je mu podobná vnučka ( chudinka ) 🙂

Sůwa

Asi to spíš byl vnuk a pravnoučata… ☹

annas

Ještě počkám. Správné odpovědi doplním později.