miskovas

Kdo je pro mě syn sestřenice mého dědy?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Řekl bych, že něco jako strýc ze třetího kolene… Nevím, jestli se tomu tak dá říkat.
Z takové „vzdálenosti“ už se to ani myslím nebere jako příbuzní.
Máte stejné pra-pra-prarodiče (prarodiče tvého dědy).

Další odpovědi
Drap

Hodně vzdálený příbuzný, pro jehož pojmenování už nemáme konkrétní slovo.

Justin1

Tahle otázka tu už před několika měsíci byla. Řekl bych, že je to nějaký tvůj vzdálený strejda, se kterým máš společné předky, kteří tu byli o čtyři generace před tebou.

Prostě já...

Možná prateta

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Spíš bratranec ze 3. kolene (i když nejste ve stejné kategorii, na stejné lajně… Protože on by měl být stejně starý jako tví rodiče). Fakt nevím, jak se to bere.
On je podle mě jakoby ze třetího kolene a ty ze čtvrtého kolene. Protože ty jsi 3×pravnučka tvých 3×prarodičů. Kdežto on je jejich 2×pravnuk a jsou pro něj „jen“ 2×prarodiče.
Složité, co? :D