hanayka

Uplatním se se střední školou módní oděvnictvi a návrhářství v interierovém designu?

Chtěla bych po střední škole kde studuju módní návrhářstvi pokračovat jako designérka interiérů. Uplatní se u takové práce taková střední? Souvislost to má.

Nejlepší odpověď
Drap

To nezáleží ani tak na škole jako spíše na tobě. Kolik se toho naučíš a jak budeš dobrá. Při uplatnění v tomto poměrně úzkém oboru také asi bude záležet na troše štěstí.

Další odpovědi
Lamalam

Určitě to bude lepší základ než třeba střední zemědělská.

gecco

Ano – „taková střední“ bude rozhodně ku prospěchu věci…
Ještě se toho budeš ale muset hodně doučit z oborů, které tahle škola nenabízí – měla bys být – aspoň rámcově, být schopna pracovat s veškerými materiály, které se v interiérovém designu používají (abys byla schopna je rozumně užívat)…
Pomalu začni uvažovat o VŠ.
😉
Navíc – v tomhle oboru, v ´praxi´, se pohybuje spousta rádobydesignérů (čti patlalů) – budeš mít těžké přesvědčit zákazníky, že zrovna ty jsi dobrá…
😉

Nuk nuk

Záleží to spíše na talentu, než na vystudovaném oboru. Na druhou stranu jsou si ty obory relativně blízké. V obou případech se dává důraz na výtvarné schopnosti, esttetické cítění a smysl pro detail, takže se domnívám, že máte šanci.

Klaproth

Taková škola by ti mohla dát základy, ale budeš potřebovat i talent, píli a hlavně štěstí. Na to bohužel žádná škola není. Já se relativně slušně živím oborem, na který nemám vzdělání a taky to jde. Řada konkurentů má příslušný papír a neřekl bych, že je to nezbytný předpoklad úspěchu.