Avatar uživatele
Nikkol

Umí romky řídit? Ještě jsem snad žádnou neviděla..

Doplňuji:
Já to nemyslím nijak zle (i když s touto menšinou nemám dobré zkušenosti) jen mě to zajímalo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, anonym před 4657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Na zkoumání odlišností (anatomických, kulturních, mentálních…) různých lidských ras není nic rasistického.

V tradiční romské rodině jsou poměrně striktně rozdělené úlohy jednotlivých členů. A řízení auta patrně není typická ženská role.
Tím není řečeno, že by se to romka nemohla naučit, navíc i u tohoto etnika tradice mizí.

Ještě jedno možné vysvětlení: pokud jede žena s mužem v autě, většinou řídí muž. Samotná žena řídí pokud je to součást její práce, nebo pokud je v práci muž a ona obstarává rodinu. A romové většinou nepracují (výjimky potvrzují pravidlo).
Doplňuji:
HOMER: Nikdo netvrdí že nikdy.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HOMER

Nebuďte rasistické,sa­mozřejmě že umí,stejně jako některé blondýny.S jednou jsem například jezdil do práce,byla to úplně normální holka,jako skoro kdokoli jiný.
Doplňuji:
Nechci nikoho moralizovat,ale je rozdíl mezi zkoumáním etnických odlišností a tvrzením,že romky nikdy neřídí auto,protože jejich manželé nikdy nepracují.To je rasistické…

Upravil/a: HOMER

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Tak,se asi budete divit.Znám jednu,která jezdila u TS města,nejdříve,s mul­tikárou,potom,s A­vií,a do důchodu,s pope­lářema,jako řidič vozu.Ale,od té doby,o jiné nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ad tom, českokrumlovská romská menšina se přece jenom trochu vymyká republikovému průměru. Převážně se rekrutovala z budovatelů Lipna, má starší kořeny než vetšina příchozích ze Slovenska apod. a více se asimilovala.
Dokonce krátce po 89. založili ryze romskou firmu na popelářské a úklidové služby městu. Ve své době byli i dáváni za příklad intergrace do majoritní většiny.
P.S. Jakožto tamějšímu rodákovi mi i jedna z nich, půvabná Pavlína, pomáhala v pubertě v anatomické osvětě. I v tomhle byli dále než mnozí češi/ky.
Doplňuji:
Ad tom, který to tam zná – bylo to v Radniční pod náměstím nad tehdejší Mototechnou a pod dnešním Hotýlkem u malého Vítka.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Možno budete prekvapená, veľakrát lepšie než „gadžovia“ nerómovia. Nepodceňujte ich.
Tak ako v každom inom národe sú šikovní/é a nešikovní/é.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Tak nad tím jsem se ještě nezamyslela,ale také mě kdysi napadlo,že romské děti nechodí do školky.Proč-protože to stojí peníze a oni je radši dají na cigarety a alkohol.
Nejsem rasista,ale není nic špatného,když se nad tím člověk zamyslí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Ty mají bohužel jiné „starosti“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Já sem také ještě nevyděla romku řídit auto ale myslím že umý,jak to už je přece jedno,když je berou do armády také to nebylo.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek