Nikkol

Umí romky řídit? Ještě jsem snad žádnou neviděla..

Doplňuji:
Já to nemyslím nijak zle (i když s touto menšinou nemám dobré zkušenosti) jen mě to zajímalo.

Nejlepší odpověď
baghira

Na zkoumání odlišností (anatomických, kulturních, mentálních…) různých lidských ras není nic rasistického.

V tradiční romské rodině jsou poměrně striktně rozdělené úlohy jednotlivých členů. A řízení auta patrně není typická ženská role.
Tím není řečeno, že by se to romka nemohla naučit, navíc i u tohoto etnika tradice mizí.

Ještě jedno možné vysvětlení: pokud jede žena s mužem v autě, většinou řídí muž. Samotná žena řídí pokud je to součást její práce, nebo pokud je v práci muž a ona obstarává rodinu. A romové většinou nepracují (výjimky potvrzují pravidlo).
Doplňuji:
HOMER: Nikdo netvrdí že nikdy.

Další odpovědi
HOMER

Nebuďte rasistické,sa­mozřejmě že umí,stejně jako některé blondýny.S jednou jsem například jezdil do práce,byla to úplně normální holka,jako skoro kdokoli jiný.
Doplňuji:
Nechci nikoho moralizovat,ale je rozdíl mezi zkoumáním etnických odlišností a tvrzením,že romky nikdy neřídí auto,protože jejich manželé nikdy nepracují.To je rasistické…

tom004

Tak,se asi budete divit.Znám jednu,která jezdila u TS města,nejdříve,s mul­tikárou,potom,s A­vií,a do důchodu,s pope­lářema,jako řidič vozu.Ale,od té doby,o jiné nevím.

anonym

Ad tom, českokrumlovská romská menšina se přece jenom trochu vymyká republikovému průměru. Převážně se rekrutovala z budovatelů Lipna, má starší kořeny než vetšina příchozích ze Slovenska apod. a více se asimilovala.
Dokonce krátce po 89. založili ryze romskou firmu na popelářské a úklidové služby městu. Ve své době byli i dáváni za příklad intergrace do majoritní většiny.
P.S. Jakožto tamějšímu rodákovi mi i jedna z nich, půvabná Pavlína, pomáhala v pubertě v anatomické osvětě. I v tomhle byli dále než mnozí češi/ky.
Doplňuji:
Ad tom, který to tam zná – bylo to v Radniční pod náměstím nad tehdejší Mototechnou a pod dnešním Hotýlkem u malého Vítka.

led

Možno budete prekvapená, veľakrát lepšie než „gadžovia“ nerómovia. Nepodceňujte ich.
Tak ako v každom inom národe sú šikovní/é a nešikovní/é.

Andělé

Tak nad tím jsem se ještě nezamyslela,ale také mě kdysi napadlo,že romské děti nechodí do školky.Proč-protože to stojí peníze a oni je radši dají na cigarety a alkohol.
Nejsem rasista,ale není nic špatného,když se nad tím člověk zamyslí…

Berušinka

Ty mají bohužel jiné „starosti“ …

žolik

Já sem také ještě nevyděla romku řídit auto ale myslím že umý,jak to už je přece jedno,když je berou do armády také to nebylo.

Zdroj: žolík